Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

105. urodziny najstarszej mieszkanki Gminy Kcynia

1 października swoje 105 urodziny obchodziła najstarsza mieszkanka naszej gminy pani Łucja Szyperska. Z tej okazji Burmistrz Kcyni Marek Szaruga złożył dostojnej solenizantce serdeczne życzenia, a ponieważ świętujemy w tym roku 100-na rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości wręczył pani Łucji limitowaną filiżaneczkę. „Niepodległościowy” gadżet w myśl inicjatywy Burmistrza Kcyni trafi do najstarszych mieszkańców naszej gminy – tych, którzy mają powyżej 95 r.ż.

Życzenia Jubilatce złożyła także Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Pietruszewska. Pani Łucja pochodzi z Dobieszewa. W czasie wojny pracowała jako krawcowa. Po wojnie, od 1947 roku mieszkała w Bydgoszczy, by w 2011 roku przeprowadzić się z powrotem do gminy Kcynia.
Warto przypomnieć, że w sierpniu pani Łucja odznaczona została również Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki honoruje, mieszkające w województwie kujawsko-pomorskim, osoby urodzone w 1918 roku i wcześniej, świadków historii ostatniego stulecia.

materiał: Anna Duda-Nowicka/ UM w Kcyni

--> wstecz