Środa, 20 stycznia 2021 r. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

21-latek stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Mieszkaniec gminy Szubin na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Wszystko przez to, że w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Za popełnione wykroczenie 21-latek został też ukarany wysokim mandatem.

W minioną sobotę (09.01.21) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego pełnili służbę na terenie gminy Szubin. Będąc w miejscowości Małe Rudy zauważyli nadjeżdżającego z dużą prędkością volkswagena. Urządzenie do pomiaru prędkości wykazało, że kierowca jechał przez obszar zabudowany z prędkością 102 km/h, gdzie zgodnie z obowiązującymi przepisami winien mieć na liczniku nie więcej niż 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali volkswagena do kontroli. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Szubin. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 52km/h, policjanci na okres 3 miesięcy zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami i ukarali 500 złotowym mandatem. Do konta kierowcy dodanych zostanie też, aż 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie teraz, kiedy drogi często są śliskie, a ruch na trasach jest wzmożony. Brawura za kierownicą może doprowadzić do tragedii!

mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne

--> wstecz