Piątek, 25 czerwca 2021 r. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

26-latek z zarzutami posiadania znacznej ilości amfetaminy

Policjanci z komisariatu w Kcyni w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości amfetaminy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. O jego losach zdecyduje sąd, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje o tym, że 26-letni mieszkaniec Kcyni w użytkowanych pomieszczeniach posiada zabronione środki trafiła do miejscowej policji w miniony piątek (26.06.20). Podczas czynności, jakie mundurowi wykonywali pod ustalonym adresem znaleźli w piwnicy woreczki z białym proszkiem. Zabezpieczona substancja została sprawdzona narkotesterem, który wykazał, że w woreczkach była amfetamina o wadze ponad 120 g.

Właściciel zabronionych środków, 26-latek, został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, a prokurator zdecydował o oddaniu go pod dozór policji.
Materiały zgromadzone przez śledczych zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o dalszych losach podejrzanego, a zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara od roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz