Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

III Koncert Noworoczny w Nakle nad Notecią

Dzisiaj, 7 stycznia 2018 roku już po raz trzeci w ciągu ostatnich lat w kościele pw. św. Stanisława BM w Nakle nad Notecią odbył się Koncert Noworoczny, w którym licznie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Nakła nad Notecią. Wstęp na koncert był bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona, dlatego też dla osób które nie weszły do kościoła na zewnątrz ustawiono telebim. Przed koncertem głos zabrał burmistrz Sławomir Napierała, który powitał uczestników koncertu i złożył życzenia noworoczne. Głos zabrała także Anna Maćkowska, która mówiła o idei powstania Hospicjum w Olszewce, które będzie prowadzone przez Caritas w Bydgoszczy.

Dzisiaj przed publicznością wystąpili: Orkiestra Symfoników Bydgoskich pod dyrekcją Marka Czekały, nakielski chór Nadzieja, którym dyrygował Michał Gacka. Zaprezentowali się także soliści: Hanna Okońska (sopran), Adela Knop, Łukasz Ratajczak (tenor). Koncert poprowadziła Urszula Guźlecka.

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas tego wydarzenia nie zabraknie kolęd, muzyki klasycznej, operetkowej i rozrywkowej w znakomitych, a nawet czasami zaskakujących aranżacjach.
Na naszym portalu zamieścimy jeszcze fotorelację z dzisiejszego koncertu, Dariusza Górzyńskiego.
tekst: Tadeusz Sobol
zdjęcia: Zbigniew Kubisz
--> wstecz