Środa, 24 kwietnia 2024 r. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Pracowity pracowity dla szczypiornistek MLUKS Orlik Kcynia

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla szczypiornistek MLUKS Orlik Kcynia. W sobotę 20 stycznia 2018 r. drużyna młodziczki wybrała się do Świekatowa na mecz z liderem rozgrywek miejscowym LUKS Millennium. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dobra gra w obronie naszego zespołu nie pozwalała uzyskać większej niż 1-2 bramki przewagi przez gospodarzy. Jednak między 15 a 20 minutą zawodniczki LUKS Millennium odskoczyły na  5 bramek i do przerwy prowadziły 16 – 11. W drugiej połowie miejscowe zmieniły system gry w obronie co wybiło nasz zespół w ataku. Szybko rozgrywane kontry pozwalały rywalkom powiększać przewagę. Ostatecznie nasz zespół przegrał 43 – 18.

Drużyna MLUKS Orlik Kcynia wystąpiła w składzie: Kramer Natalia (br), Kramer Oliwia (br), Wilczyńska Marta (1 br.), Chełminiak Kinga (2 br.) Dyduch Zuzanna, Wełnicka Amelia (2 br.), Popielarz Martyna, Walentowska Daria, Kwiatkowska Patrycja (5 br.), Jutrzenka Zuzanna, Michalska Maja (1 br.), Kutka Maria (7 br.). Trener: Bartek Łyszczarz.

W niedzielę 21 stycznia 2018 r. drużyna młodziczki młodszej udała się na 3 turniej eliminacyjny do Wąbrzeźna. Rywalizowały 4 drużyny, grano systemem każdy z każdym 2 x 12 min.  W pierwszym spotkaniu UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno – lider rozgrywek – nasze dziewczyny zagrały dobry mecz. Do przerwy było 4 – 4. Obie drużyny grało bardzo dobrze w obronie, a ponadto dobrze zagrały obie bramkarki broniąc wiele rzutów. Początek drugiej połowy to przewaga miejscowych, które szybko strzeliły 3 bramki i do końca kontrolowały mecz, wygrywając ostatecznie 13 –7. W drugie spotkanie z UKS Dąbrowa Chełmińska nasze dziewczyny weszły źle, przegrywały do 6 minuty 5 – 2. Po czasie dla trenera MLUKS Orlik Kcynia, szczypiornistki Orlika wzięły się za odrabianie strat i na przerwę schodziły przegrywając 6 – 5. Druga połowa to przewaga naszego zespołu i spokojne kontrolowanie wyniku do końca spotkania, zakończonego ostatecznie zwycięstwem 10 –8. W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy 9 – 5 MKS Kęsowo, zajmując tym samym 2 miejsce w 3 turnieju eliminacyjnym. „Dziewczyny zagrały bardzo dobre zawody. Zostawiły dużo zdrowia na boisku. Na turniej pojechaliśmy tylko w 9 osób, gdyż kilka dziewcząt wypadło z powodu choroby. 4 lutego zagramy ostatni już turniej eliminacyjny w Kęsowie. Cały czas mamy szanse na awans do finału wojewódzkiego. Jeszcze raz gratuluję dziewczynom” – przekazał trener Bartek Łyszczarz.

Drużyna MLUKS Orlik Kcynia wystąpiła w składzie: Puławska Aleksandra (br),  Kutka Maria( 16 br.), Walentowska Daria (6 br.), Dyduch Zuzanna, Kwiatkowska  Patrycja (2 br.), Łyszczarz Emilia( 2 br.), Michalska Maja, Kuś Martyna, Białachowska Kinga.

Zadanie realizowane w ramach „Rozwoju Sportu na terenie Gminy Kcynia na 2018 rok”.

tekst i foto: Bartosz Łyszczarz/MLUKS Orlik Kcynia