Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

7 tysięcy złotych od Fundacji KGHM Polska Miedź dla poszkodowanych w nawałnicy. Zobacz materiał TVP

W dniu dzisiejszym tj. 15 listopada 2017 r. w Kcyni odbyło się uroczyste przekazanie pomocy finansowej przez Fundację KGHM Polska Miedź dla gmin, które ucierpiały w wyniku sierpniowej nawałnicy. W spotkaniu zorganizowanym przez Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski w Kcyni uczestniczyli m.in. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau, Jakub Wawrzyniak Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-P UW w Bydgoszczy oraz jego zastępca Lech Kubera. Z ramienia Fundacji do Kcyni przyjechali: Jakub Bednarek –Dyrektor Naczelny Centrali KGHM Polska Miedź S.A. / Prezes Fundacji KGHM Polska Miedź; Anna Osadczuk – główny specjalista Departament CSR i Dialogu Społecznego; Magdalena Chrząszcz – główny specjalista Departament CSR i Dialogu Społecznego oraz Magdalena Gałka – pracownik Fundacji KGHM Polska Miedź. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrzowi lub ich przedstawiciele z dziecięciu gmin, które otrzymały pomoc. Są to gminy: Kcynia, Szubin, Sępólno Krajeńskie, Koronowo, Kęsowo, Gostycyn, Żnin, Barcin, Tuchola i Sośno. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który powitał gości.

Władze Fundacji KGHM odpowiadając na prośbę Wojewody Kujawsko-Pomorskiego zadeklarowały przekazanie na rzecz jednostek samorządu terytorialnego darowizn finansowych o łącznej wartości 250 000 zł, z przeznaczeniem na wsparcie osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad województwem kujawsko-pomorskim w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Deklaracja pomocy tym bardziej cenna, że adresowana jest finalnie do osób, które z uwagi na brak uregulowania stosunków własnościowych do zajmowanych budynków i mieszkań, nie mogły być beneficjentami zapomóg finansowych wypłacanych w ramach pomocy rządowej, pochodzących ze środków rezerwy budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dodatkowo władze Fundacji wyraziły zgodę, by część darowizny finansowej mogła stanowić uzupełnienie wkładu własnego do kwoty dotacji celowej przekazanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego na zakup lub wynajem kontenerów mieszkalnych dla trzech najbardziej potrzebujących gmin.

Podczas spotkania zaprezentowano gościom film promujący gminę Kcynia, a Lech Kubera omówił prezentację dotycząca udzielonej pomocy. Jak wynika z przedstawionych danych w województwie kujawsko-pomorskim żywioł spowodował straty o łącznej wartości blisko 880 000 000 zł.

Podczas spotkania wręczono symbolicznie czeki obrazujące wysokość udzielonej przez Fundację pomocy. Gmina Kcynia otrzymała darowiznę w wysokości 7.000 zł z przeznaczeniem dla rodzin poszkodowanych podczas nawałnicy.

W imieniu obdarowanych gmin dziękował Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Podziękowania na ręce Zarządu Fundacji złożył także Wicewojewoda podkreślając ogromne znaczenie dodatkowych środków dla osób, które straciły nadzieję na taką pomoc i z uwagi na nieuregulowane stosunki własnościowe nie mogły otrzymać pomocy z innych źródeł. Poza pomocą finansową Gmina Kcynia i Gmina Szubin otrzymały pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych.

KGHM to Lider w produkcji miedzi i srebra. Wiedza i współdziałanie to biznesowe filary, na których KGHM od 50 lat buduje pozycję lidera w produkcji miedzi i srebra. KGHM Polska Miedź S.A. znajduje się w ścisłej czołówce globalnych producentów miedzi i srebra. Rocznie Grupa KGHM produkuje około 700 tys. ton miedzi i około 1,3 tys. ton srebra. W roku 2017 KGHM Polska Miedź S.A. obchodzi dwa ważne jubileusze, są to: 60 rocznica odkrycia złoża miedzi w Polsce oraz 20 rocznica debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

Fundacja KGHM Polska Miedź wspiera inicjatywy w czterech obszarach – kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Powstała w 2003 roku, w naturalny sposób kontynuując tradycję wieloletniej działalności prospołecznej Fundatora KGHM Polska Miedź S.A. Wartości wyznawane przez spółkę, do których należy bezpieczeństwo, współdziałanie, zorientowanie na wyniki, odpowiedzialność i odwaga, są wyznacznikiem dla codziennej działalności fundacji. Fundacja KGHM Polska Miedź powstała z myślą o tym, aby odważnie realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem Fundacji KGHM Polska Miedź jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są dla ludzi ważne. Fundacja wspiera szpitale i przychodnie, szkoły, teatry, opery, filmy, imprezy i obiekty sportowe. Realizuje ważne społecznie inicjatywy i ciekawe projekty.

źródło: kcynia.pl

ZOBACZ MATERIAŁ TVPBYDGOSZCZ https://bydgoszcz.tvp.pl/34828344/cwierc-miliona-dla-poszkodowanych-po-nawalnicy-potrzeb-nadal-mnostwo

--> wstecz