Piątek, 15 listopada 2019 r. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Uczniowie z Laskownicy są gotowi na BEZPIECZNE WAKACJE

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy są gotowi do wakacji. W piątek uczestniczyli w akcji profilaktycznej przygotowanej przez pedagoga szkolnego Roberta Koniec „Bezpieczne wakacje”. Od lat stawiamy na profilaktykę poprzez zabawę i praktyczne spotkania z różnymi służbami. W tym roku nasze zaproszenie przyjął tata naszych uczennic pan Łukasz Heyman, który przyjechał do szkoły ciagnikiem z maszyną rolniczą. W okresie letnim dzieci często pomagają w różnych pracach w gospodarstwie, maja styczność z maszymani i urzadzeniami mechanicznymi. Naszym celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń wynikających z szeroką działalnością rolniczą. Wsparła nas w tym dzielnicowa Komisariatu Policji w Kcyni sierż. sztabowy Milena Prais.

Okres wakacyjny charakteryzuje się też zwiekszoną ilością rowerzystów i motorowerzystów na drogach. Dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pana Krzysztofa Kiecy instruktora nauki jazdy „Merkury” w Kcyni. Młodzież wręcz oblegała motory nauki jazdy. Pan Krzysztof informował o możliwości rozpoczęcia profesjonalnej nauki jazdy motorowerem na kategorię AM. Pokazywał motory, tłumaczył i rozmawiał z młodzieżą, co zapewne wpłynie na podwyższenie bezpieczeństwa na drogach podczas wakacji.

Właśnie o bezpieczeństwie na drogach mówlili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, którzy do Laskownicy przyjechali motorami. Byla to doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ruchu drogowym.

Policjanci z KPP w Nakle nad Notecią zorganizowali także zabawy dla najmłodszych. Dzieci poznawały podstawowe zasady poruszania się po chodnikach, drogach, przejściach dla pieszych. Uczestniczyły w zabawach prowadzonych przez mundurowych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie z policyjnym psem.

Przed wakacjami nie mogło zabraknąć zajęć z pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie poprzez zabawę szkolili uczniów z Laskownicy w tym zakresie.

Dużą aktrakcją było stanowisko przygotowane przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, którzy pokazali uczniom historyczne umundurowanie i wyposażenie strażaków. Na boisku stanęło auto pożarnicze przerobione z Syrenki. Ogromną frajdę przyniosły zawody strażackie pomiędzi klasami z wykorzystaniem sikawki konnej.

Całą imprezę nagłaśniał DJ Marcin Gąsiorowski. To on zadbał o własciwe rytmy i zorganizował wakacyjną ZUMBĘ z uczniami i nauczycielami szkoły w Laskownicy. Na zakończenie profilaktyucznej akcji wszyscy zaproszenie goście z rąk pedagoga Roberta Koniec otrzymali certyfikaty „Miłośników Przyrody”.

Wszystkim, którzy wsparli szkolną akcję bardzo dziekujemy. Zapewne ten dzień pozostanie w szkolnych wspomnieniach na lata. Osobne podziękowania kierujemy do formy POMOC DROGOWA Bartosz Zawadzki za bezpłatny transport sprzętu.

materiał; SP Laskownica

--> wstecz