Wtorek, 18 lutego 2020 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Jeszcze w tym roku nowy wóz strażacki trafi do OSP w Sipiorach

Chyba nie ma w Polsce jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, której nie marzy się nowy wóz strażacki. W naszej gminie tabor jest tak stary, że w garażach jednostek z  Dziewierzewa, Górek Zagajnych, Sipior oraz Chwaliszewa stoją stare stary, jelcz i żuk.

W maju 2018 roku Komendant Gminny OSP Michał Olender w swoim wystąpieniu zapoznał uczestników sesji z wieloma ciekawymi informacjami na temat samochodów pożarniczych w jednostkach na terenie Gminy Kcynia. Swoje przemówienie zakończył zapytaniem do Burmistrza Marka Szarugi o zakup nowych samochodów strażackich dla jednostek OSP. Przypomnę tylko, że przez cztery lata pierwszej kadencji nie został zakupiony żaden samochód– pytał wtedy  Michał Olender.

W 2018 roku ówczesny Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak ripostował komendanta Olendra słowami: „Nie jest to dobry moment na składanie obietnic. Samochody zbliżają się wiekiem do Pana wieku, więc zakładam, że są młode”.

W 2019 Gmina Kcynia praktycznie przyklepała zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA na podwoziu Kamaz napędem 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach. Nowy samochód pojawi się w jednostce jeszcze w tym roku. Planowany odbiór ma się odbyć 4 grudnia.

Całkowity koszt pojazdu to 800, 000 złotych. Na zakup pojazdu składają się następujące kwoty: 180 tysięcy przeznaczyła Komenda Główna PSP, 380,000 złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 240,000 złotych pochodzi z budżetu Gminy Kcynia– poinformował naszą redakcję Komendant Gminny OSP Michał Olender.

tekst i fot. Robert Koniec

Nagranie z 2018 roku

 

 

 

 

--> wstecz