Aktualności

UDERZYŁ I SPŁONĄŁ- kolejny, groźny wypadek w Szczepicach

To już drugie w tym miesiącu zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej w miejscowości w Szczepice. Zaledwie kilkanaście dni temu informowaliśmy Państwa o wypadku na skrzyżowaniu z drogą gminną do Rozstrzębowa. Kolejna bardzo groźna kolizja wydarzyła się tym razem na skrzyżowaniu do Zabłocia.
24 lipca 2012 roku około godz. 16:15 samochód osobowy marki Skoda Fabia uderzył w auto dostawcze marki Mercedes 308. Oba pojazdy jechały z kierunku Nakła. Na wysokości skrzyżowania do Zabłocia mercedes wykonywał manewr skrętu w lewo. Jadąca za nim skoda z impetem uderzyła w tył mercedesa przewożącego złom. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów samochód osobowy stanął w płomieniach.
Pożar bardzo szybko rozprzestrzenił się na dwa pojazdy. Jęzory ognia skutecznie topiły wszystkie palące się elementy skody. Droga 241 została zablokowana. Na szczęście kierującemu skodą mimo wybuchu pożaru udało się bezpiecznie opuścić pojazd. Doznał on drobnych uszkodzeń ciała i odmówił przewiezienia do szpitala w celu obserwacji. Podróżującym mercedesem dwóm mężczyznom nic się nie stało.
Kłęby dymu widoczne były z kilku kilometrów. Bardzo duży pożar skody środkiem pianotwórczym ugasili strażacy z kcyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej i druhowie z Komendy Powiatowej PSP w Nakle. Do Szczepic dojechali także strażacy z JRG nr 2 w Szubinie, Zespół Podstawowy Ratownictwa Medycznego z Kcyni oraz policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Nakle, którzy wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.
Tekst i fot. Robert Koniec

O nas

Serwis Internetowy kcynia.info został stworzony z myślą o Was. Za pośrednictwem naszego serwisu, chcielibyśmy przekazywać Państwu najświeższe informacje o tym co dzieje się w naszym mieście i gminie. Kcynia.info jest serwisem informacyjnym, w którym znajdziecie Państwo aktualne informacje oraz dużą porcję zdjęć z wydarzeń oraz imprez ogólnodostępnych dla społeczności Kcyni. Zapraszamy szkoły, koła zainteresowań, stowarzyszenia do informowania nas o organizowanych imprezach. Chętnie przyjedziemy, zrobimy fotoreportaż i opublikujemy go na naszej stronie internetowej. Zdjęcia będą ogólnodostępne, będziecie mogli je nie tylko oglądać ale również kopiować i zapisywać na swoich komputerach. Nasz serwis to również wiele innych atrakcyjnych pozycji takich jak: aktualna prognoza pogody dla Kcyni, wykaz adresów i telefonów instytucji użyteczności publicznej i lokalnych firm, rys historyczny miasta, rozkład jazdy PKS.