Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

A ty jak będziesz świętował? – działania Dźwiękowego Archiwum Kcyni

Dźwiękowe Archiwum Kcyni od sierpnia przygotowuje się do stulecia niepodległości. Proponujemy Państwu różne formy, na różne sposoby chcemy tą odzyskaną przed stu laty niepodległość świętować.  Działania  upamiętniające odzyskanie niepodległości w ramach Dźwiękowego Archiwum Kcyni zaplanowała i koordynuje Justyna Makarewicz. Realizowane są trzy inicjatywy, które zostały wpisane do oficjalnego kalendarium wydarzeń odbywających się z tej okazji, tj.:
1) #100ZdjecNaStulecie – akcja trwająca już od 3 sierpnia br. Na sto dni przed datą 11 listopada co dzień prezentujemy jedno zdjęcie wykonane w dwudziestoleciu międzywojennym w Kcyni i okolicach. Akcja #100ZdjecNaStulecie cieszy się dużą popularnością, o czym świadczą liczne komentarze, polubienia i udostępnienia w portalu społecznościowym. Zdjęcia dostępne w galerii – kliknij www.dzwiekowearchiwum.kcynia.pl

2) Patriotyzm.2018 – to projekt polegający na stworzeniu współczesnych definicji takich pojęć jak patriotyzm, niepodległość, wolność. Przeprowadziłam rozmowy z dziesięciorgiem dzieci – uczniów szkół podstawowych w Kcyni i w Palmierowie. Projekt zakładał wydanie broszury, zawierającej fragmenty  rozmów z dziećmi, którym towarzyszą archiwalne fotografie międzywojenne. Broszura zostanie przekazana do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kcynia, z przeznaczeniem do wykorzystania przez nauczycieli. Dodatkowo, wersja filmowa wywiadów zostanie udostępniona na naszym kanale w serwisie Youtube.com
3) #takSwietujeNiepodleglosc – konkurs na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/DzwiekoweArchiwumKcyni)

Zasady:

 1. Konkurs trwa od 7.11.2018 do 19.11.2018 r. (do północy)
  2. Wzięcie udziału w konkursie polega na dodaniu zdjęcia na profilu Dźwiękowego Archiwum Kcyni na FB (w komentarzu pod postem) opatrzonego #takSwietujeNiepodleglosc.
  3. Jedna osoba może dodać tylko 1 zdjęcie i tylko raz może wziąć udział w konkursie.
  4. Zdjęcie musi być wykonane w miesiącu listopadzie 2018 r. i być tematycznie związane z tytułem konkursu.
 2. Jedyna forma dodania zdjęcia to wstawienie komentarza pod tym postem. Nie przyjmujemy zdjęć innymi kanałami.
 3. Udział w konkursie (tj. dodanie komentarza ze zdjęciem) jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  7. Wśród osób, które nadeślą zdjęcia na nasz fb profil rozlosujemy nagrody!

tekst: Justyna Makarewicz

--> wstecz