Sobota, 19 września 2020 r. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

AED dla OSP Sipiory – strażacy zorganizowali zbiórkę

W ostatnich miesiącach dużo było słychać o zaangażowaniu strażaków z jednostki OSP w Sipiorach, jak i osób wspierających i biorących udział w akcji szycia maseczek i fartuchów, które potem sukcesywnie były przekazywane szpitalom, jednostkom, służbom i potrzebującym. Niestety doba pademii to również był okres, który wyciszył zorganizowaną przez druhów zbiórkę na zakup defibrylatora AED, prowadzoną na popularnym portalu zrzutka.pl.”

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach pół roku temu ogłosili zbiórkę pieniędzy na  zakup defibrylatora AED. Okres pandemii wyciszył akcję prowadzona na portalu „Zrzutka.pl” Na chwilę obecną druhny i druhowie z Sipior nie poddają się, bo już nie tak dużo kasy brakuje im do zakupu urządzenie ratującego życie. W przypadku zainteresowanych osób gotowi są reaktywować pomysł zbiórki złomu. Jak sami podkreślają odbiorą złom od każdego, kto zechce im go podarować, a pozyskane w ten sposób pieniądze w całości przeznaczą na zakup potrzebnego defibrylatora AED

Niejednokrotnie wśród naszej braci strażackiej poruszany był temat zakupu urządzenia AED, dlatego też wpadliśmy na pomysł zorganizowania zbiórki, tzw „zrzutki” na portalu zrzutka.pl, którą do tej pory prowadzimy” – mówią strażacy z OSP.
Defibrylator AED jest to bardzo ważne i przydatne urządzenie, mogące uratować ludzkie życie. Dzięki niemu pomocy może udzielać każdy, nawet nie posiadając kwalifikacji ratownika. Defibrylator AED jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny.
Firma AEDMAX (zespół specjalizujący się w wdrażaniu programu wczesnego dostępu do defibrylacji) w pełni popiera inicjatywę i z chęcią zaoferowała symboliczną „cegiełkę” w postaci zniżki na zakup Defibrylatora Philips FRx PELI wraz z akcesoriami. Jest to w pełni profesjonalny defibrylator, rekomendowany do jednostek i służb, które wraz z tzw. „kluczem pediatrycznym” zmienia tryb działania do potrzeb małych pacjentów poniżej 8 roku życia (poniżej 25 kg). Za pomocą również zestawu szkoleniowego, podłączając go do urządzenia, umożliwia na bezpieczne wykorzystanie go w szkoleniach, bez konieczności zakupu Szkoleniowego AED.
Strażakom udało się uzbierać kwotę 3 500 zł, a cel to 5 400 zl. (brakuje 1 900 zł)
„Służba, praca, chęć niesienia pomocy jest w naszej krwi. Chcemy dalej nieść pomoc i wzbogacać naszą OSP o nowy sprzęt, dlatego zwracamy się z serdeczną i ogromną prośbą do ludzi życzliwych, wyrozumiałych do sponsorów i darczyńców dobrej woli i dobrego serca o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na zakup AED. Za pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy” – piszą strażacy na portalu zrzutka.pl.
//link do zrzutki: https://zrzutka.pl/urdykf /

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji i wsparcia zbiórki pieniędzy dla strażaków z Sipior. To również doskonała okazja do posprzątania podwórka, garażu czy piwnicy ze złomu i jednocześnie cenna cegiełka.

 

 

red. Robert Koniec

 

 

--> wstecz