Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Akcja ZNICZ 2017. Rondo zdało egzamin.

1 listopada funkcjonariusze policji w całym kraju uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ZNICZ 2017. W Kcyni nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle n/Notecią. Policjanci kierowali ruchem na przejściach dla pieszych oraz ruchem pojazdów przed cmentarzem i na rondzie.

Przez wiele lat w Kcyni na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich policjanci mięli bardzo dużo pracy. W okresie powrotu z cmentarza tworzyły się ogromne korki i występowała konieczność kierowania ruchem przez policjantów z nakielskiej drogówki. 1 listopada był dniem, w którym kcyńskie rondo przeszło swojego rodzaju egzamin biorąc pod uwagę natężenie ruchu. Po mszy na cmentarzy przez około 2o do 30 minut rozładował się ruch pojazdów z ulicy Nakielskiej i Dworcowej.

Policjanci nie musieli interweniować i kierować ruchem na rondzie. Tylko przez kilka chwil ze względu na duże natężenie pieszych i aut policjant naprzemiennie puszczał auta z Nakielskiej i dworcowej. Śmiało można powiedzieć, że rondo zdało egzamin co postaraliśmy się Państwu pokazać na filmie.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz