Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Alan Jagodziński uczestniczył w spotkaniu z najmłodszymi prymusami projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”

We wtorek 5 czerwca 2018 roku w Teatrze Wiliama Horzycy w Toruniu odbyło się spotkanie z 27 trzynastolatkami,  zorganizowane z okazji Dnia Dziecka, by uhonorować najmłodszych stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, osiągających w tak młodym wieku znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach wojewódzkich lub ogólnopolskich. Wśród wyróżnionych trzynastolatków był Alan Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie.                                                                         

Uczestniczyli w nim także dyrektorzy szkół oraz rodzice stypendystów. Przedstawiciele władz samorządowych województwa złożyli im gratulacje za sukcesy w nauce. Prymusi wraz z gratulacjami odebrali też upominki – czytniki e-booków. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zobaczyć spektakl „Cyber Carano”.

W roku szkolnym 2017/2018 na wsparcie 1,5 tysiąca młodych ludzi przeznaczono 4,5 mln złotych. Każdy z nich otrzyma 3 tysiące złotych wypłacane w transzach. Wsparcie stypendialne można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym, między innymi na  zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych, urządzenie miejsca do nauki, a także opłacenie dostępu do Internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

materiał:  SP Palmierowo, autor Jadwiga Olszak

--> wstecz