Piątek, 22 listopada 2019 r. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Apel do mieszkańców – pomóż w powstawaniu wystawy Losy kcynian w II wojnie światowej

Zbliża się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tego powodu chcemy zorganizować wystawę, która pokazywałaby, jak przedstawiały się koleje życia mieszkańców Kcyni i okolic, którym przyszło żyć w tym dramatycznym okresie.
Zapraszamy Cię do jej współtworzenia. Jeśli masz dokumenty, zdjęcia, pamiątki lub chciałbyś podzielić się opowieścią o losach Twoich Bliskich w czasie II wojny światowej skontaktuj się z nami. Najprościej osobiście:
z Justyną Makarewicz w pok. 205 w Urzędzie Miejskim w Kcyni lub telefonicznie 52 589 37 30, email: justyna.makarewicz@kcynia.pl
Wkrótce przedstawimy więcej szczegółów dot. wystawy. Jej realizacja zaplanowana jest na wrzesień 2019 r. Poszukujemy dokumentów, zdjęć, wspomnień w następujących blokach tematycznych:
1. Pierwsze dni wojny
2. Wysiedlenie
3. Ofiary obozów koncentracyjnych
4. Robotnicy przymusowi
5. Wojenna codzienność
6. W oczekiwaniu na koniec wojny
Organizator wystawy – Dźwiękowe Archiwum Kcyni – zastrzega sobie prawo wykorzystania wybranych materiałów. Osoby udostępniające materiały muszą być ich właścicielami lub przedstawić pisemną zgodę właściciela na udostępnienie. Wszystkie udostępnione materiały (pamiątki, zdjęcia, dokumenty) zostaną zeskanowane lub sfotografowane i opublikowane na planszach wystawowych lub/i w internecie na stronie internetowej Dźwiękowego Archiwum Kcyni.
Tekst: Justyna Makarewicz

--> wstecz