Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Apelowaliśmy! Skrzyżowanie musi być czarne

Kilka dni temu przedstawiliśmy Państwu informację o podmiotach odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg wojewódzkich i powiatowych. Stwierdziliśmy wtedy, dobrze by było, aby odśnieżaniem skrzyżowania i drogi wojewódzkiej w mieście zajął się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni, gdyż to gwarantuje szybka reakcję na wystąpienie opadów śniegu w Kcyni.

Nasz pomysł powielił podczas sesji radny Jan Kurant, który zajął stanowisko w tej sprawie. I co z tego, że temat był poruszony przez INFO i rozmawiano o tym podczas sesji. Dziś w nocy wystąpiły pierwsze, mocniejsze opady śniegu. Już po kilku minutach remontowanie skrzyżowanie było zablokowane przez ciężarówki.

Sytuacja jest nam wszystkim znana, więc nie będę się nad tym rozpisywał. Dodam tylko, że w okolicach budowanego ronda byłem około półtorej godziny i w tym czasie nie pojawił się samochód-piaskarka z nakielskiej firmy odpowiedzialnej za utrzymanie drogi wojewódzkiej.

Na filmie starałem się pokazać, to czego na pierwszy rzut oka nie widać. To, że auta wyjeździły drogę na dwa czarne pasy, nie oznacza, że nie była ona oblodzona. Zapraszam na film.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz