Piątek, 25 czerwca 2021 r. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Arena otwarta. Odbyły się pierwsze biegi na orientację

Stowarzyszenie Aktywna Kcynia kolejny raz udowodniła, że chce działać i działa na terenie Gminy Kcynia. Pomysł na ożywienie aktywności sportowej okazał się kolejny raz trafiony i jak mówi sam Prezes Aktywnej Kcyni Łukasz Kaniewski, to dopiero początek działalności stowarzyszenia. W planach mamy wiele pomysłów, które chcemy zrealizować. W społeczności mieszkańców naszej gminy jest duży potencjał aktywności rekreacyjno- sportowej, co widać po sobotnim „Biegu na Orientację”.
W przeddzień otwarcia Areny Biegów na Orientację odbyło się jej przekazanie. Udało się to dzięki współpracy Aktywnej Kcyni z Nadleśnictwem Szubin i Gminą Kcynia.
Arena znajduję się w m. Studzienki , każdy może z niej korzystać w dowolnym czasie. Mapy do pobrania będą wkrótce na stronie Nadleśnictwa Szubin, Gminy Kcynia oraz na fanpage Aktywnej Kcyni- informuje naszą redakcję Łukasz Kaniewski.
W sobotę przy Arenie w Studzienkach odbyło się jej otwarcie. O godzinie 10.00 nastąpiła odprawa gdzie zostały omówione zasady biegu oraz orientacji sportowej.  Biegiem na orientację zainteresowanych było sporo osób. Jak podkreślają organizatorzy zawodnicy zostali podzieleni w mniejsze grupy i wystartowali różnymi trasami, dwoma krótkimi i jedna dłuższą a ich zadaniem było odszukanie rozmieszczonych na trasach specjalnych punktów, ostemplowanie ich znalezienia na odpowiednim bilecie i powrót do miejsca startu. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a w podsumowaniu wydarzenie uczestniczył Przewodniczący Rady Miejskiej w Kcyni pan Jan Kurant.
Partnerami Aktywniej Kcyni byli: Enea Oświetlenie i Gmina Kcynia.
tekst. Robert Koniec
fo.Aktywna Kcynia

 

--> wstecz