Piątek, 22 marca 2019 r. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Asystent nauczyciela w ramach oszczędności? Oferta pracy

INFO od początku publikowało informacje dotyczące łączenia klas w Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni. Po burzliwym spotkaniu Burmistrza Kcyni Marka Szarugi i dyrekcji szkoły z rodzicami klamka zapadła i zostały połączone klasy drugie i trzecie.

Od drugiego półrocza dzieci uczą się w nowych łączonych klasach. W jednej z nich jest 26 uczniów. Gmina wymyśliła, że w tej licznej klasie będzie nauczyciel dodatkowy, który będzie pomagał nauczycielowi głównemu. – pisze do nas jedna z mam.

Jakże byłyśmy zdziwione gdy dziś na stronie internetowej Urzędu Pracy w Nakle n/Notecią Szkoła Podstawowa w Kcyni dała ogłoszenie o poszukiwaniu do pracy Asystenta nauczyciela. Najpierw kosztem naszych dzieci połączono dla oszczędności klasy, a teraz szuka się do pracy kolejnego nauczyciela. Gdzie tu oszczędności?– pyta autorka listu.

Sprawdziliśmy ogłoszenie Urzędu Pracy w Nakle  i rzeczywiście SP w Kcyni poszukuje „Asystenta nauczyciela” na 0.6 etatu, którego zadaniem będzie wspieranie nauczyciela w prowadzeniu procesu edukacyjnego w klasie III, wymagane wykształcenie wyższe-edukacja wczesnoszkolna.

tekst i fot. Robert Koniec

OGŁOSZENIE O PRACĘ http://www.nuzle.pl/ramka/?h=gegcHM-WmwWIE9Xga-ZF4JnGLjWwTGprwzCry4jtXmE=

 

 

--> wstecz