Poniedziałek, 21 września 2020 r. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Bez prawa jazdy i pod wpływem narkotyków

Janowieccy policjanci zatrzymali wczorajszej nocy 23-latka, który prowadził samochód osobowy nie mając do tego uprawnień. Za to wykroczenie został ukarany mandatem. Jak się okazało, miał na sumieniu znacznie więcej.

Wczoraj (04.02.20) około godz. 1.00 policjanci z janowieckiego komisariatu na ul. Tysiąclecia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renaultem. 23-latek od razu przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze potwierdzili to w policyjnym systemie. Na mieszkańca gminy Kcynia nałożyli mandat karny w kwocie 500 złotych.

Podczas kontroli pojazdu, funkcjonariusze znaleźli młynek oraz wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Młody mężczyzna zaczął się dziwnie zachowywać, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Nie potrafił jednoznacznie określić czy zażywał środki odurzające czy nie. 23-latek został sprawdzony narkotesterem, który wskazał obecność w jego organizmie dwóch różnych środków narkotycznych. Od kierowcy pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Jakie konsekwencje poniesie mieszkaniec gminy Kcynia, zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

podkom. Wioleta Burzych
Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

--> wstecz