Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Bezpieczna droga do szkoły z karta rowerową

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody uczestniczyli w pierwszym, szkolnym rajdzie rowerowym, który odbył się w piątek. Rajd był podsumowaniem współpracy szkoły z policją, a celem było propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem. Uczniowie klas V-VIII pod opieka opiekunów przejechali odcinek z Laskownicy do Kowalewka.

Dzisiejsze wydarzenia dla uczniów naszej szkoły miało być świętem. Uczyliśmy ich teorii i egzaminowani byli z praktyki podczas zdawania na karty rowerową. To właśnie podczas tego rajdu z rąk policjanta z Komisariatu Policji asp. Bartosza Królczyka otrzymali oni pierwszy ważny dokument uprawniający ich do jazdy rowerem. – powiedział nauczyciel techniki i pedagog Robert Koniec.

Szkolny rajd był jednocześnie akcją policji pt „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci w wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji udzieli przed wyjazdem instruktażu nauczycielom oraz uczniom. Zwrócili uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w grupie oraz podkreślili ważność zdobytych uprawnień jaką jest karta rowerowa. Policjanci nadzorowali przejazd grupy rowerowej.

Miejscem docelowym była strzelnica Jednostki Specjalistycznej w Kowalewku, gdzie odbyło się wręczenie kart rowerowych oraz święto pieczonego ziemniaka. Komendant Krzysztof Napieralski wraz z druhami przeprowadził pokaz broni wojskowej, uczniowie zwiedzili strzelnicę oraz zjedli upieczone w ognisku ziemniaki i kiełbaskę.

Dziękujemy funkcjonariuszom policji za wspólną akcję. Komendantowi Jednostki Specjalistycznej w Kowalewku dziękujemy za gościnność i pokaz broni, dziękujemy Panu Tomaszowi Czopek ze Stalówki za przekazane naszym uczniom ziemniaki. Zawsze stawiamy na bezpieczeństwo dlatego wszyscy uczniowie byli ubrani w odblaskowe kamizelki. Dziękujemy Burmistrzowi Kcyni panu Markowi Szarudze za przekazanie 15 kamizelek z logo Gminy Kcynia. Dziękujemy przede wszystkim rodzicom naszych uczniów, którzy zawsze chętnie włączają się w szkolne działania.

materiał. SP w Laskownicy  

--> wstecz