Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Błyskawiczna akcja nakielskich policjantów zapobiegła tragedii

Nakielscy policjanci w kilkanaście minut ustalili miejsce przebywania 66-latka, który powiadomił bydgoski WCPR, że zamierza wyskoczyć z balkonu. Mężczyzna został przekazany służbom medycznym. Prawdopodobnie natychmiastowa reakcja nakielskich policjantów uratowała mu życie.

Wczoraj (23.04.18) dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony przez operatora bydgoskiego centrum powiadamiania ratunkowego, że na numer alarmowy dodzwonił się mężczyzna i po przedstawieniu się jedynie z imienia powiadomił, że znajduje się w mieszkaniu na czwartym piętrze i zamierza wyskoczyć z balkonu.

Telefon zgłaszającego logował się w pobliżu blokowiska na ul. Kazimierza Wielkiego, a zarejestrowany był na mieszkańca Grudziądza. Dyżurny natychmiast skierował patrol w prawdopodobne miejsce przebywania zgłaszającego, a interweniującym policjantom podał nazwisko, na które było zarejestrowane urządzenie. Poprosił też, aby pod adres właściciela telefonu udali się mundurowi z Grudziądza.

Korespondencję patrolowców z dyżurnym i wydawane przez niego polecenia przez radiostację słyszał także przewodnik psa – asp. Łukasz Król, który w tym czasie pełnił służbę na terenie miasta. Natychmiast skojarzył nazwisko mężczyzny ze zgłoszenia i ustalił, że zgłaszający prawdopodobnie jest teściem jego znajomego, co potwierdził dzwoniąc do owego zięcia. Dowiedział się także pod jakim dokładnie adresem mieszka zgłaszający. Błyskawicznie przewodnik wspólnie z patrolowcami byli w mieszkaniu zgłaszającego. 66-latek potwierdził, że to on dzwonił na numer alarmowy i poinformował, że zamierza targnąć się na życie. Na szczęście zapobiegła temu natychmiastowa reakcja policjantów. Mężczyzna został przekazany pod opiekę służbom medycznym.

mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz