Wtorek, 18 grudnia 2018 r. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Rządzi już trzy lata. Jak mu idzie?

W niedzielę, 30 listopada 2014 r. odbyła się druga tura wyborów na Burmistrza Kcyni. Wyboru dokonano spośród dwóch kandydatów, którzy otrzymali w I turze najwięcej głosów. W wyborach
przeprowadzonych w dniu 16 listopada żaden z 6 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Kcyni, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.

W drugiej turze Marek Szaruga otrzymał o 104 głosy więcej od Piotra Hemmerlinga. Mijają właśnie 3 lata od czasu, gdy urząd Burmistrza Kcyni objął Marek Szaruga. Przypomnijmy, że nowy włodarz dopiero po około 3 miesiącach powołał na swojego Zastępcę panią Bognę Adamską z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Za Burmistrzem Markiem Szarugą 3 lata siedzenia w fotelu Włodarza Gminą i rok na dalsze działanie. Czy Burmistrz Kcyni dobrze wykorzystał ten czas? Czy Gmina Kcynia zyskała czy straciła przez ten okres? Czy Burmistrz Marek Szaruga jest dobrym Burmistrzem i jego decyzje są właściwe? Czy Kcynia przez ostatnie 3 lata straciła czy zyskała? Czy obecny włodarz Gminy Kcynia czuje się spełniony i wypełnił wyborcze obietnice?

Oczywiście te pytania na tą chwilę zostaną bez odpowiedzi, ale jedno jest pewne. Burmistrz Marek Szaruga nie miał w planach zmierzenia się z takimi żywiołami jak pożar w Karmelicie, pożar kontenerów socjalnych czy dwukrotne nawałnice. Miał inne plany ale o tym czy udało się je zrealizować postaramy się dowiedzieć i przedstawić w innej relacji.

tekst i fot. Robert Koniec 

 

--> wstecz