Sobota, 20 kwietnia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Jaki powinien być oczyszczacz powietrza przeznaczony dla przedszkola?

Obserwując coraz to większy problem z zanieczyszczonym powietrzem latem, oraz szkodliwym smogiem zimą, warto zadbać o komfort oddychania dzieci, które uczęszczają do przedszkoli (a spędzają tam przecież większość dni w roku). Oczyszczacz powietrza w przedszkolu, jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które na pewno sprawdzi się w każdej placówce. Oczyszczacze powietrza w przedszkolach służą głównie do usuwania z pomieszczenia, w którym znajdują się dzieci, różnego rodzaju zanieczyszczeń takich jak kurz, szkodliwe substancje i pyłki, a także bakterie, o które w dużej grupie dzieci nietrudno. Warto zaznaczyć, że są także dobrym rozwiązaniem dla podopiecznych zmagających się z alergiami na kurz i roztocza. Oczyszczacz powietrza w przedszkolu może zmniejszyć ilość chorób u dzieci wywołanych przez bakterie latające w powietrzu, co zapewne byłoby dobrą informacją dla niejednego rodzica.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza do przedszkola?

Główną kwestią na jaką należy zwrócić uwagę, kiedy wybieramy oczyszczacz powietrza dla przedszkola jest zasięg jego działania. Specyfikacja techniczna tego urządzenia powinna uwzględniać prawidłową filtrację powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywa około 25 osób, ponieważ tyle średnio liczy przeciętna grupa w przedszkolu publicznym. Kolejnym, wartym uwagi aspektem, jest odpowiedni rodzaj filtra. Najskuteczniejsze są te urządzenia, które posiadają filtr HEPA oraz filtr węglowy – czyli najlepszy w walce z różnego rodzaju zanieczyszczeniami powietrza. Oczyszczacze powietrza dla przeszkoli, powinny cechować się wysokim tempem filtracji – oznaczeniem, które informuje o jakości tej czynności jest CADR – jego wielkość pozwala oszacować, czy dany model oczyszczacza poradzi sobie z filtrowaniem powietrza w dużej sali przedszkolnej. Im wyższy poziom CADR – tym większej sali zapewni świeże i czyste powietrze. Według obowiązujących przepisów prawa, w placówkach przedszkolnych, zabronione jest stosowanie urządzeń o emisji dźwięków wyższych niż 32 dB – oczyszczacze powietrza do przedszkoli powinny zatem uwzględniać taką sytuację. Przy wyborze odpowiedniego modelu, warto sprawdzić, czy chociażby jeden tryb pracy urządzenia nie będzie przekraczał tego poziomu. Po opuszczeniu sali przez dzieci, lub przed ich przyjściem, czy wyjściem na spacer – można zawsze zmienić tryb na głośniejszy i intensywniejszy, aby po powrocie dzieci, zmienić pracę oczyszczacza na mniej intensywną, cichszą, lecz nadal skuteczną. Oczyszczacze powietrza dla przeszkoli, z uwagi na swoją budowę – obracające się skrzydła wiatraka – ze względów bezpieczeństwa, powinny być umieszczone poza zasięgiem dzieci. Podopieczni placówek przedszkolnych, mogą mieć podczas zabawy różne, niekoniecznie dobre pomysły, dlatego aby zabawa odbywała się w bezpieczny sposób, urządzenie musi stać poza zasięgiem dzieci – na to również wypada zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze ze sklepu Higieniczny.pl działają dzięki zastosowanej w nich wymuszonej cyrkulacji powietrza (wbudowany wentylator). Kiedy wiatrak zaczyna się kręcić, powietrze zostaje wprowadzone do urządzenia, w którym dzięki zastosowanym różnego rodzaju filtrom zostaje oczyszczone ze wszystkich zanieczyszczeń, a następnie, już dobrej jakości i czyste zostaje wydmuchane spowrotem  na zewnątrz. Wszystkie modele działają na tej samej zasadzie, ale mogą się różnić zastosowanymi w nich dodatkowymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład jonizacja i nawilżanie powietrza.

Przykładowe, polecane modele

Dobrym rozwiązaniem na oczyszczacz powietrza w przedszkolu może być urządzenie marki BlueAir model Classic 505 SmokeStop. Spełnia wszystkie wyżej wymienione normy, a jego dodatkową zaletą jest zdolność do filtracji powietrza nawet w bardzo dużej sali – zalecany dla powierzchni do 65 m2 Poza tym posiada możliwość łączenia się przez sieć Wi-Fi, co sprawia, że jego sterowanie jest bardzo wygodne i mobilne. Kolejnym pogromcą drobnoustrojów (usuwa aż 97,6%) jest urządzenie znanej marki Warmtech a dokładnie model AP168W, dedykowany jest do dużych pomieszczeń – do 60m2, sterowany pilotem (także można go umieścić poza zasięgiem dzieci) a także wyposażony we wbudowany specjalny czujnik optyczny, który automatycznie sprawdzi aktualną jakość powietrza na przedszkolnej sali.

Oczyszczacz powietrza w przedszkolu to z pewnością dobra inwestycja, przede wszystkim w zdrowie dzieci uczęszczających do placówki, ale także dla spokoju i zadowolenia rodziców. Skuteczna filtracja powietrza ma również pozytywny aspekt ekonomiczny, ponieważ dzieci, które mniej chorują nie opuszczają zajęć i mogą cieszyć się zabawą w przedszkolu przez cały rok.

Materiał sponsorowany.

--> wstecz