Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Była Dyrektorka nie wyraziła zgody na przyznanie jej tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kcynia

W poniedziałek odbyła się już pięćdziesiąta sesja Rady Miejskiej w Kcyni. Na bardzo krótkiej sesji radni podjęli tylko jedną uchwałę budżetową. W interpretacjach radny Henryk Kuliberda odczytał wniosek i obszerną informację o życiu byłej Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kcyni, nauczycielki języka polskiego, więźniarki politycznej Pani Marii Kowalskiej.

Radny Kulibera zapoznał uczestników sesji z wnioskiem o nadanie Tytułu Honorowego Obywatela Gminy Kcynia podpisanego przez 200 obywateli naszej gminy. Mimo złożonego oficjalnego wniosku do Rady Miejskiej w Kcyni na prośbę Pani Marii Kowalskiej wniosek wycofano. Radny Henryk Kuliberda odczytał słowa byłej Dyrektorki, w których stwierdziła, że nie czuje się żadną bohaterką i jej zdaniem takich osób jak ona było co najmniej stu.

Henryk Kuliberda złożył na ręce Burmistrza Marka Szarugi oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kcyni Zbigniewa Witczaka pismo o podjęcie działania o uhonorowanie Pani Kowalskiej w rocznicę 100 lecia Odzyskania Niepodległości.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz