Poniedziałek, 21 września 2020 r. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Chcemy zimy a nie globalnego ocieplenia. Happening Miłośników Przyrody

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy podczas lekcji plastyki i techniki zbudowali bałwana. Niestety temperatura wiosenna i brak śniegu nie pozwoliła na tradycyjne lepienie. Dlatego „Miłośnicy Przyrody” postanowili zaprotestować globalnemu ociepleniu i poprzez artystyczny Happening wyrazili swoje zdanie.

Jak zwykle e tej szkole z pomocą przyszli rodzice. Tata Eryka Kaczmarka, ucznia klasy III gdy tylko usłyszał o pomyśle budowy bałwana przywiózł białe baloty z własnego gospodarstwa. Po pierwszej nocy ktoś pomógł naszemu bałwanowi się przewrócić i ta sytuacja zainspirowała mnie do spontanicznego happeningu artystycznego z udziałem uczniów– mówi nauczyciel plastyki i techniki Robert Koniec.

Po krótkiej burzy mózgów uczniowie zabrali się do pracy. Wymyślali hasła mówiące o globalnym ociepleniu, malowali je na kartonach, wykonywali inne elementy bałwana. Postanowiliśmy zwrócić uwagę na to, że wokół zachodzą ogromne zmiany i dotyczą one także nas. Topniejący bałwan jest także symbolem ferii bez śniegu.

materiał. SP Laskownica

--> wstecz