Sobota, 22 września 2018 r. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Chór Akatyst zdobył „Srebrne Pasmo”

W dnach 29.09-01.10.2017 roku Chór Akatyst działający przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kcyni pod dyrekcją Agnieszki Maciejewskiej wziął udział w IV Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej Carmen Fidei w Łomży.
Do udziału w konkursie zakwalifikowały się chóry między innymi z Sokołowa Podlaskiego, Nowogrodu, Białegostoku, Suwałk, Warszawy i Kcyni.
Przesłuchania konkursowe odbywały się w piątek i w sobotę w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP w Łomży, a oceniało je ośmioosobowe jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Romana Gruczy.
Chórzystki z Kcyni zaprezentowały cztery utwory: „Psalm 29” Mikołaja Gomółki (opr. W. Sołtysik), „Zdrowaś Królewno Wyborna” Andrzeja Koszewskiego, „Litania do Bogurodzicy Maryi” ks. Zdzisława Biernata, „Lift Up Your Hands” Gospel. Ciężka praca całego zespołu, zaangażowanie i wysoki poziom wykonawczy zagwarantował chórowi Akatyst zdobycie „Srebrnego Pasma”.
Zmagania konkursowe zakończyły się uroczystą Mszą św., pod przewodnictwem biskupa Janusza Stępniewskiego oraz galą wręczenia nagród i koncertem laureatów. Warto dodać, iż chór Akatyst zapewnił również oprawę muzyczną podczas niedzielnej porannej Mszy świętej sprawowanej w Kościele Katedralnym w Łomży.
Jest to kolejny sukces kcyńskiego zespołu, który ma już na swoim koncie brązowe i srebrne pasma w konkursach ogólnopolskich.

Prezes Chóru Akatyst
Alina Napierała

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Kcynia W ramach otwartego konkursu ofert 1/2017 KULTURA I DZIEDZICTWO NARODOWE, projekt dofinansowany ze środków powiatu nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert 3/2017 „Kultura i sztuka 2017”.

 

http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/a/trwa-iv-miedzynarodowy-konkurs-choralny-muzyki-sakralnej-w-lomzy,12532630/

--> wstecz