Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Tak ciekawego spotkania jeszcze nie było. Przyjdź koniecznie

11 lipca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów. Dzień ten został ustanowiony uchwałą Sejmu w 2016 r. , na pamiątkę tzw. „krwawej niedzieli” w 1943 roku, w czasie której dokonywano masowych mordów na Polakach. W związku z tym zapraszamy wszystkich na wyjątkowe spotkanie. Gościć będziemy Magdalenę i Maksymiliana Rigamonti, autorów książki „Echo”.

Stworzyli oni niezwykłą publikację- zapis podróży do miejsc na Wołyniu dotkniętych tragiczną historią. Wsi i osad, które zniknęły. Ból tej ziemi udało się uchwycić na czarno-białych fotografiach Maksymiliana Rigamonti. Towarzyszą im teksty Magdaleny Rigamonti.
Zapraszamy szczególnie tych, których rodziny przybyły na Pałuki jako repatrianci, choć nie tylko, bo opowieść o bólu jest opowieścią uniwersalną.

Magdalena Rigamonti jest dziennikarką Dziennika Gazety Prawnej, autorką książek, nagrodzoną tytułem GrandPress. Maksymilian Rigamonti jest fotoreporterem, autorem „Zdjęcia Roku” World Press Photo za fotografię z Bykowni, z IV cmentarza katyńskiego. Jest autorem książki fotograficznej „Afganistan w nas” (na podstawie notki zamieszczonej w: http://kultura.dziennik.pl/…/569683,echo-ksiazka-fotografic…)

materiał: Justyna Makarewicz DAK

 

--> wstecz