Czwartek, 13 sierpnia 2020 r. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ćwicz hiszpański na wakacjach – wybierz jesienne wczasy w Hiszpanii lub Meksyku

Ćwicz hiszpański na wakacjach – wybierz jesienne wczasy w Hiszpanii lub Meksyku
Wakacje już minęły, lecz we wrześniu i październiku można niedrogo odwiedzić wiele kierunków w Europie i poza jej granicami. Na południu Europy oraz w egzotycznych kurortach na Karaibach jest wtedy znakomita pogoda, dlatego warto wykorzystać ten czas i wyjechać na urlop. Wybierając Hiszpanię lub Meksyk, dodatkowo możesz poćwiczyć swój hiszpański i poznać uśmiechniętych mieszkańców obu krajów.

1. Hiszpańska Gran Canaria – wiosenna aura i liczne atrakcje
2. Meksyk – sombrero, tequila i guacamole

Wakacje za granicą to doskonała okazja, by szlifować umiejętność prowadzenia konwersacji w obcym języku. W większości hoteli i kurortów można porozumieć się w języku angielskim, lecz gdy chce się poćwiczyć hiszpański, warto wybrać się do jednego z krajów, gdzie hiszpański jest językiem urzędowym. Jesienią dobrym wyborem są Hiszpania oraz Meksyk. Sprawdź, na jakie atrakcje możesz tam liczyć.

Hiszpańska Gran Canaria – wiosenna aura i liczne atrakcje

W Hiszpanii można wypoczywać w promieniach słońca o każdej porze roku. Na słoneczną i ciepłą aurę nawet późną jesienią i zimą w szczególności można liczyć na Gran Canarii. Najsłynniejsza z Wysp Kanaryjskich już 150 lat temu była odwiedzana przez pierwszych turystów. W ramach oferty https://dreamtours.pl/last-minute na Gran Canarii wypocznie się nawet za niecałe 2000 złotych od osoby za tygodniowy pobyt. Gran Canaria po sezonie jest dzięki temu dostępna na każdą kieszeń.

Na wyspie na turystów czeka Park Palmitos, w którym zamieszkuje ponad 200 gatunków ptaków. Jest to sztuczna, subtropikalna oaza, w której na turystów czekają pokazy lotów orłów i sokołów oraz występy wytresowanych papug. Dodatkowo Muzeum Orchidei prezentuje największą hodowlę storczyków w Hiszpanii, a Dom Motyli jest największą motylarnią na całym kontynencie.

Meksyk – sombrero, tequila i guacamole

Meksyk w najchłodniejszych miesiącach umożliwia rozkoszowanie się wypoczynkiem w temperaturze 20 stopni Celsjusza, dlatego spragnieni słońca turyści z Europy chętnie wybierają go jako kierunek na podróż w okresie jesienno-zimowym. Kraj ten kojarzy się ze słynnymi kapeluszami sombrero, występami mariachi oraz znakomitą kuchnią, w której króluje tequila i guacamole.

W Meksyku można nurkować i podziwiać przepiękne rafy koralowe, a także zobaczyć wyjątkowy ciąg wodospadów Agua Azul. Wyróżnia go błękitno-niebieski kolor wody, który jest wynikiem obecności minerałów, gromadzących się na kamieniach i pniach drzew. Warto również skorzystać z kąpieli słonecznych na rajskich plażach, które rozciągają się w każdym nadmorskim kurorcie.

Artykuł sponsorowany.

--> wstecz