Wtorek, 02 czerwca 2020 r. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Ćwiczenia dowódczo-sztabowe na terenie powiatu nakielskiego

Ćwiczenia dowódczo–sztabowe nakielskiej komendy powiatowej oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zostały przeprowadzone w minioną środę w Szubinie. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach ćwiczeń obronnych pk.: „KOBRA-19” organizowanych przez nakielskie Starostwo Powiatowe.

Współpracę policji, innych służb mundurowych oraz jednostek samorządu terytorialnego powiatu nakielskiego sprawdzały ćwiczenia obronne „KOBRA-19”, które w minioną środę (18.09.19) odbyły się na terenie powiatu nakielskiego. W ramach organizowanego przez Starostwo Powiatowe przedsięwzięcia, policjanci z Nakła i Bydgoszczy przeprowadzili swoje ćwiczenia dowódczo–sztabowe.

Epizod praktyczny ćwiczeń odbył się w szubińskim Urzędzie Miejskim, do którego zgodnie ze scenariuszem, wdarli się uzbrojeni napastnicy. Jeden z agresorów zaatakował pracownice Biura Obsługi Klienta, drugi natomiast po wzięciu zakładnika zabarykadował się z nim w Sali Konferencyjnej ratusza.

Jeden z agresorów został obezwładniony przez przybyłych na miejsce dzielnicowych. Do uwolnienia drugiego zaangażowano negocjatorów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji. Równocześnie prowadzono także ewakuację pracowników urzędu, a funkcjonariusze Straży Pożarnej udzielali rannym pomocy medycznej.

Ćwiczenia dowódczo–sztabowe miały na celu sprawdzenie przygotowania służb na wypadek zaistnienia zdarzenia kryzysowego. Zakończeniem ćwiczeń było ich omówienie.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz