Piątek, 03 grudnia 2021 r. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Ćwiczenia ewakuacyjne w nakielskiej komendzie

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

Wczoraj (21.09.21) przed godziną 10 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w budynku „B” komendy. Okazało się, że w pomieszczeniu na drugim piętrze wybuchł pożar.
Pracownik od razu zaalarmował dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja osób przebywających w pomieszczeniach służbowych. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną z Nakła nad Notecią. Bardzo duże zadymienie spowodowało, że w szatni zlokalizowanej przy pomieszczeniu, w którym wybuchł pożar, zostały uwięzione dwie osoby. Jeden z poszkodowanych został wydobyty z pomieszczenia przez strażaków przy użyciu podnośnika, drugą osobę wyprowadzono klatką schodową.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Po ich zakończeniu podjęte działania zostały omówione i podsumowane.

podkom. Justyna Andrzejewska
Oficer prasowy
KPP Nakło nad Notecią

--> wstecz