Wtorek, 21 maja 2019 r. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Do pożaru pierwsi przybiegli policjanci

Choć za oknem mamy bardzo przyjemne temperatury, to nie da się ukryć, że sezon grzewczy jest już rozpoczęty. Z kominów wydobywają się kłęby dymów, co świadczy o użytkowaniu pieców centralnego ogrzewania. Co roku strażacy odnotowują sporą liczbę tzw. pożarów sadzy w kominie lub innych pożarów związanych ze złym użytkowaniem przewodów kominowych. Niestety w czasie sezonu na pewno będziemy Państwa informowali o podobnych zdarzeniach, jak to do którego doszło we wtorek wieczorem.

W budynku jednorodzinnym przy ul. Nakielskiej w Kcyni wybuchł pożar w kotłowni centralnego ogrzewania. W krótkim czasie wystąpiło bardzo duże zadymienie dwóch kondygnacji budynku. Na wołanie o pomoc młodego człowieka zareagowali policjanci z nakielskiej drogówki, którzy przy budynku ZGKiM prowadzili swoje działania służbowe. Mundurowi jako pierwsi pobiegli na miejsce zdarzenia i wezwali pomoc straży pożarnej.

Działania trzech zastępów pożarniczych z OSP w Kcyni i JRG nr 2 w Szubinie polegały na ugaszeniu źródła ognia i oddymieniu budynku. Przez kilkanaście minut ul. Nakielska była zamknięta.

tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz