Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dobrawa Świder wśród prymusów Pomorza i Kujaw

Uczennica kl. I a Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Kcyni, Dobrawa Świder, otrzymała stypendium w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. To program stypendialny skierowany do uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, którzy wykazują uzdolnienia z matematyki, języków obcych, przedsiębiorczości oraz przedmiotów przyrodniczych i informatycznych. Szansę na zdobycie stypendium mają uczniowie będący laureatami konkursów lub olimpiad z tych przedmiotów.

Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz realizowany przez Wydział Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wśród tegorocznych stypendystów znalazło się szesnaścioro uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nakielskiego. W tym gronie znalazła się Dobrawa. Stypendium to motywacja do dalszej pracy, do doskonalenia swoich umiejętności, do odkrywania tajemnic nauki, a także do rozwijania ciekawości światem.

materiał: ZSO Kcynia

--> wstecz