Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Bardzo dobry wynik szczypiornistek

W sobotę (17 listopada 2018 r.), na sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, odbył się I turniej ligowy wojewódzkiej ligi piłki ręcznej w roczniku 2006 i mł gr. A. Rywalizowały trzy zespoły: UKS Vambressia Worwo Wąbrzeźno, MKS Kęsowo i gospodynie MLUKS „Orlik” Kcynia. Grano 2 x 15 minut. W pierwszym spotkaniu nasze szczypiornistki zmierzyły się z drużyną z Kęsowa. Od samego początku osiągnęły wysokie prowadzenie. Do przerwy prowadziliśmy 9 – 3. W drugiej połowie kontrolowaliśmy przebieg meczu wygrywając ostatecznie 17-5. W drugim spotkaniu Kęsowo przegrało z drużyną z Wąbrzeźna 14 -17. Mecz Kcynia – Wąbrzeźno decydował o pierwszym miejscu na zakończenie pierwszego turnieju. Od początku był on bardzo wyrównany. Drużyny szły bramka za bramkę. Do przerwy jedną bramką 6-5 prowadziły nasze szczypiornistki. Druga połowa to zdecydowanie lepsza postawa naszego zespołu. Końcowe zwycięstwo 11-7 daje nam prowadzenie w tabeli . Gratulujemy!!!
Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Mam nadzieję, że będzie to motywacja do jeszcze mocniejsze pracy. Dziewczyny zagrały dziś fantastycznie w obronie. Było widać odpowiedzialność jedna za drugą. Cieszy mnie to jako trenera. W ataku szukaliśmy prostych rozwiązań. Mamy jeszcze pewne rezerwy w ataku, które musimy uwolnić. Jeszcze raz bardzo gratuluję moim szczypiornistkom.” – przekazał opiekun Bartek Łyszczarz.
Drużyna wystąpiła w składzie: Aleksandra Puławska(br), Emilia Łyszczarz (13), Iga Wiśniewska (7), Kinga Białachowska (3), Martyna Kuś (2), Patrycja Hallas (2), Martyna Branicka (1), Julia Jachim, Wiktoria Zagórska, Vanessa Kubiak.