Czwartek, 26 kwietnia 2018 r. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Dołożymy do budowy ronda jeszcze 110 tysięcy

Wszyscy pamiętamy jak Rada Miejska podejmowała uchwałę w sprawie wsparcia finansowego w kwocie 225 tys. złotych dla Urzędu Marszałkowskiego. Podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni temat wrócił, bo Marszałek województwa ze względu na nie wykonanie zadania (zakończenia budowy ronda w 2016r.) oddał dotację i poprosił ponowne jej udzielenie. Różnica jest w tym taka, że dotacja ma być udzielona w 2017 roku i jej wysokość ma być o 110 tysięcy złotych większa niż ta uzgodniona w 2016 roku. Czyli łączna kwota inwestycji po stronie Gminy Kcynia wyniesie nie 225 tysięcy złotych, a 335 tysięcy złotych. Dlaczego tak się stało?

Aby dokładnie Państwu przekazać cały mechanizm zwrotu i ponownego udzielenia wsparcia finansowego Marszałkowi Województwa nagraliśmy Panią Edytę Szczurek- skarbnik Gminy Kcynia, która wyjaśniła temat podczas sesji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, ale już na wstępie informujemy, że koszty budowy ronda dla Gminy Kcynia wzrosły o koszty przebudowania kanalizacji deszczowej, której nie ujęto w projekcie. Rodzi się szereg pytań, a jednym z nich jest to oczywiste, do którego nawiązał wyraźnie oburzony tą sytuacją radny Jan Kurant. Małe sprostowanie Pani skarbnik. Ta modernizacja to nie była nieoczekiwana! To była oczekiwana, wszyscy o tym wiedzieli tylko nie uwzględniono tego w projekcie. Jeżeli buduje się rondo to trzeba to uwzględnić i taka kwota jest potrzebna. Zgadza się Pani z tym, że oczekiwana?- pytał radny gminnego skarbnika. Tak zgadzam się- odpowiedziała pani Edyta Szczurek.

Takie są fakty.

Dla szarego mieszkańca Kcyni najważniejszą informacją jest to, że inwestor nie wybuduje ronda w trzy miesiące tak jak pierwotnie zakładano. Utrudnienia na budowie skrzyżowania będą trwały nie z winy mieszkańców jeszcze do 15 czerwca 2017 roku, a koszt dla Gminy Kcynia wzrośnie o 110 tysięcy złotych.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.
tekst i fot. Robert Koniec

--> wstecz