Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dozór policyjny dla osób oskarżonych o umieszczenie obraźliwych napisów na drzwiach do biura PiS

Jak już pisaliśmy w dniu 1 stycznia 2018 roku do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wpłyneło zgłoszenie o tym, że na drzwiach prowadzących do biura poselskiego partii Prawo i Sprawiedliwość ktoś w noc sylwestrową umieścił obraźliwej treści napisy. Zawiadomienie w tej sprawie złożył asystent posłów tej partii. Nad ustaleniem sprawców tego czynu pracowali wspólnie nakielscy policjanci oraz policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Wczoraj, 3 stycznia 2018 roku policjanci ustalili osoby podejrzewane o dokonanie przestępstwa. 35-letnia kobieta i jej 34-letni mąż zostali zatrzymani około 18.30 w Nakle nad Notecią w miejscu zamieszkania. Oboje usłyszeli zarzut zniesławienia mogącego narazić na utratę zaufania.

Podejrzani zostali dzisiaj, 4 stycznia 2018 roku  przesłuchani przez prokuratora, który rozpatrzy wniosek jaki skierowali policjanci i zastosował wobec obojga policyjny dozór w związku z tym, że przyznali się do winy.

Sprawa ta wywołała bardzo duże zainteresowanie mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Od rana rozstawiono wozy transmisyjne oraz kamery TVP, Polsatu i TVN24 przy siedzibą Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią przy ul. Sądowej.

tekst: Tadeusz Sobol

zdjęcia: Zbigniew Kubisz

--> wstecz