Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Duże wyróżnienie dla „Samorządu od serca”

6 czerwca 2018 r. w biurowcu The Heart Warsaw, na 38. piętrze budynku Warsaw Spire, podczas uroczystego podsumowania Kampanii „Ciśnienie na Życie – Pierwsza pomoc w zawale”, gminie Kcynia już po raz drugi, przyznano tytuł „Samorządu od Serca”.

Wydarzenie to jest sporym wyróżnieniem dla Gminy Kcynia gdyż osiągnięcia w profilaktyce zdrowotnej zostały ocenione na równi z takimi miastami jak Gdynia, Warszawa, Gmina Sosnowiec czy powiat Strzelecki.

W 2017 roku w akcjach profilaktycznych na terenie naszej gminy przeprowadzonych wraz ze Stowarzyszeniem Flandria, przebadaliśmy łącznie ponad 200 mieszkańców. Ponadto organizowaliśmy bezpłatne zajęcia nordic – walking dla osób w różnym wieku mające na celu zwiększenie aktywności fizycznej, warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej podczas których uczyliśmy jak radzić sobie w sytuacjach m.in. związanych z zawałem serca u najbliższych osób.– informuje nas Pani Ewa Hałas- koordynator  Kampanii „Ciśnienie na Życie – Pierwsza pomoc w zawale”.

Ta bardzo pozytywna wiadomość dotarła z Warszawy do Kcyni za pośrednictwem Pani Aldony Polcyn z czego się bardzo cieszymy. Szkoda tylko, że nagrody w imieniu Gminy Kcynia rok temu ani teraz nie odebrał Burmistrz Kcyni czy pracownik Urzędu Miejskiego w Kcyni w osobie koordynatora Kampanii. Czy tak postępuje „Samorząd od serca? ”

tekst. Robert Koniec

fot. kcynia.pl

 

 

--> wstecz