Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Działania „Pasy” na terenie powiatu nakielskiego

Mundurowi z nakielskiej „drogówki” włączyli się w prowadzoną w piątek (28.09.18), na drogach całej Polski, akcję „Pasy”. Wzmożone działania prowadzone były na wszystkich drogach powiatu od godziny 6 do 22.

Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na to, czy kierowcy oraz pasażerowie stosują się do przepisów mówiących o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. „Pod lupę” brane były także dziecięce foteliki i sposób, w jaki dzieci przewożone były w urządzeniach podtrzymujących.
Prowadzone przez mundurowych działania miały na celu ograniczenie skutków zdarzeń drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu dzieci.
Podczas trwania akcji, „drogówka” skontrolowała 53 pojazdy ujawniając 27 wykroczeń, w tym 9 dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierowców. Nie ujawniono żadnych nieprawidłowości dotyczących sposobu przewożenia dzieci.

Korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby podróżujące w pojeździe z cała pewnością zwiększa bezpieczeństwo tych osób w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego i o tym wszyscy kierowcy powinni pamiętać.

Mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy

KPP Nakło nad Notecią

 

--> wstecz