Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

Dzielnicowy z Kcyni na spotkaniu profilaktycznym z uczniami

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Rozstrzębowa spotkali się z dzielnicowym na pogadance profilaktycznej. Omówiono kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz odpowiedzialnością nieletnich za łamanie prawa.
Kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel przeprowadził zajęcia profilaktyczne dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych.
Dzieciom z klas 0 – III dzielnicowy przypominał zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Omówił znaczenie najważniejszych znaków drogowych, przypominał jak należy przechodzić przez jezdnię i przestrzegał przed wykorzystywaniem ciągów komunikacyjnych do zabaw. Policjant przypominał również dzieciom, aby nosiły na odzieży lub plecakach elementy odblaskowe, gdyż ich noszenie w sposób widoczny dla kierowców, zwiększa bezpieczeństwo dzieci poruszających się po trasach. Policjant mówił też o tym, jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi oraz w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.
Uczniowie z klas IV – VIII usłyszeli od dzielnicowego czym jest demoralizacja i czyn karalny. Policjant przypominał, od jakiego wieku dziecko odpowiada za swoje czyny przed sądem oraz jakie kary sędzia może nałożyć na nieletniego, który łamie prawo i zasady współżycia społecznego dopuszczając się demoralizacji.

 

mł.asp. Justyna Andrzejewska  – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią
--> wstecz