Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Finały Ligi LPFA w Poznaniu

W niedzielę 10 czerwca na boiskach treningowych Lecha Poznań przy ulicy Bułgarskiej odbyły się finały Ligi LPFA oraz „Piłkarskie Pikniki”, które zgromadziły blisko 1800 dzieci z różnych rejonów Polski. Z jednej strony była to kolejna okazja do sportowej rywalizacji i doskonalenia umiejętności piłkarskich, z drugiej była to forma podziękowania dla dzieci oraz rodziców za cały rok piłkarskich treningów.

Pomimo kapryśnej pogody, atmosfera dopisywała. Młodzi zawodnicy swoje zmagania rozpoczęli już od godziny 8:00, kiedy to na boiska wybiegły dzieci z roczników 2011 i młodszych. Rozgrywki w tych kategoriach wiekowych miały charakter zabawy, bez liczenia bramek i punktów, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal. Następnie do gry włączyły się starsze roczniki, aż do dwunastolatków. Finał Ligi LPFA był zwieńczeniem wewnętrznych rozgrywek ligowych, które toczyły się przez cały sezon w każdej lokalizacji Lech Poznań Football Academy. Młodzi lechici brali udział w trzech oddzielnych rozgrywkach: Pucharze Polski, Lidze Europy oraz Lidze Mistrzów, co było pochodną wcześniej rozgrywanych eliminacji.

Oczywiście i tym razem pomimo niedogodności związanych z wczesną godziną rozpoczęcia zmagań, jak i długą drogą do Poznania, nie zabrakło reprezentantów szkółki piłkarskiej z Kcyni. Choć tego dnia graliśmy ze zmiennym szczęściem i wyniki nie układały się do końca po naszej myśli, to trzeba zaznaczyć, że dzięki dobrej postawie w meczach grupowych zostaliśmy zakwalifikowani do Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Dlatego dane nam było rywalizować z najlepszymi przeciwnikami! Rozgrywki podsumował Jan Rygiel, koordynator ds. sportu LPFA: „turniej stał na bardzo wysokim poziomie i myślę, że trenerzy grup wiodących Akademii mają kilka nazwisk w swoich notesach”.

Nie lada atrakcją w tym roku była koronacja młodych zawodników na scenie przy głównej murawie, przy której widać jeszcze było ślady reprezentacji Polski, która w piątek 8 czerwca rozgrywała tutaj swój mecz kontrolny z Chile.

Materiał: LPFA

--> wstecz