Czwartek, 18 października 2018 r. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Floriany 2017 zdobyte! Brawo OSP Górki Zagajne

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów zakończył się wielkim sukcesem dla jednostki z Gminy Kcynia OSP Górki Zagajne. Właśnie dotarła do naszej redakcji ta wspaniała wiadomość, że nasi strażacy wracają ze statuetką „Floriany 2017”.

Druhowie z OSP Górki Zagajne znaleźli się w ścisłej 57 nominowanych jednostek do zwycięstwa. Zwycięzcy  I edycji Konkursu FLORIANY poznaliśmy 4 maja 2017 r. na Gali Finałowej, która odbyła się w Karolinie, siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” z udziałem naszych strażaków.

Nasi strażacy nagrodzeni zostali w kategorii „Aktywowanie seniorów i współpraca pokoleń” , inicjatywa: Mało nas do pieczenia chleba – projekt realizowany przez OSP z partnerami

To wspaniała wiadomość i najlepszy prezent dla druhów z okazji Dnia Strażaka. Brawo Druhowie!

Głównym przesłaniem konkursu FLORIANY jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu.

Konkurs adresowany jest głównie do ochotniczych straży pożarnych, które wspólnie z samorządami, lokalnymi środowiskami, organizacjami, instytucjami oraz pracodawcami i przedsiębiorcami realizują rozmaite przedsięwzięcia oraz projekty służące mieszkańcom na terenie ich działania.

tekst. Robert Koniec

źródło: http://floriany.zosprp.pl/

fot. OSP Górki Zagajne

--> wstecz