Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gala laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych

W poniedziałek 28 maja 2018 roku w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala  laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego. W rejonie bydgoskim wyróżniono ponad 40  uczniów szkół podstawowych, wśród nich byli tacy, którzy odnieśli sukcesy w więcej niż jednej dziedzinie. Nagrodzono 15 laureatów z matematyki, 20 z przyrody, 6 z języka angielskiego i 6 z języka polskiego.

Gala uświetniona została występem zespołu muzycznego działającego w Młodzieżowym Domu Kultury w Bydgoszczy.

W spotkaniu udział wzięli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświatypan Marek Gralik, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium w Bydgoszczy, dyrektorzy szkół, laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice laureatów.

Wśród laureatów konkursów przedmiotowych kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty dla uczniów szkól podstawowych znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w PalmierowieAlan Jagodziński wraz z opiekunem panią Jadwigą Olszak.

W trakcie uroczystości zostały wręczone dyplomy dla laureatów, pamiątkowe statuetki, dyplomy dla opiekunów laureatów oraz wyróżnienia dla najlepszych szkół.

Zaświadczenie  laureata gwarantują zwolnienie z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ośmioklasisty i tym samym uzyskanie z danego przedmiotu najwyższego wyniku, uzyskanie celującej  rocznej oceny klasyfikacyjnej , dodatkowo również przyjęcia w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej niezależnie od kryteriów określonych w statucie szkoły i kryteriów określonych w sprawie rekrutacji do szkół.

materiał: SP Palmierowo

--> wstecz