Wtorek, 22 stycznia 2019 r. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gminny Dzień Strażaka odbył się w Kcyni

W sobotnie popołudnie na terenie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni odbyły się główne uroczystości Gminnego Dnia Strażaka w Kcyni. Z tej okazji strażacy z placu przy ul. Libelta przemaszerowali przy akompaniamencie Orkiestry Dętej do kościoła farnego, gdzie ks. Proboszcz Tomasz Kasprzak odprawił mszę świętą w intencji strażaków.

Po uroczystym przemarszu z kościoła do remizy odbyły się Gminne uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i delegacji na plac manewrowy. Przy Mazurku Dąbrowskiego Poczet Flagowy wciągnął flagę państwową na maszt. Uroczystość z ramienia Urzędu Miejskiego prowadziła Anna Duda-Nowicka.

strażacy wysłuchali okolicznościowych przemówień Burmistrza Kcyni Marka Szarugi, Dowódcy JRG nr 2 w Szubinie mł. bryg. Mariusza Mantycha i Prezesa Gminnego OSP w Kcyni Damiana Łyszczarza. Podczas uroczystości wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa oraz odznaczenia resortowe.

Gminne spotkanie strażaków było także okazją do podziękowań za pracę Prezesa OSP w Kcyni Macieja Tubiszewskiego. Słowa uznania i podziękowań za zaangażowanie i współpracę przekazał byłemu już Prezesowi Burmistrz Marek Szaruga. Podziękowanie otrzymał także były Naczelnik kcyńskiej jednostki Wojciech Zakrzewski.

Emocjonalne słowa podziękowań za współpracę do braci strażackiej skierował Maciej Tubiszewski, który w kwietniu złożył rezygnację z funkcji Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

W uroczystościach w Kcyni uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st.bryg. Franciszek Sobiechowski, Prezes Wojewódzki ZOSP Zdzisław Dąbrowski, Dowódca JRG w Szybinie bryg. Mariusz Mantych, burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Dyrektor GCKiB w Kcyni Ilona Kurdelska oraz poczty sztandarowe i członkowie Zarządu Gminnego OSP w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

--> wstecz