Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Gminny  Konkurs Ładnego Pisania odbył się w Laskownicy

14 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego  Konkursu Ładnego Pisania  ,, O Dyrektorskie Pióro Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy”. Do konkursu w tym roku przystąpiło 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Palmierowa, Kcyni,  Rozstrzębowa, Sipior i Laskownicy. W II już edycji  konkursu uczestnicy zmagali się z twórczością  Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, przekonali się, że piękne pisanie nie jest trudne. Dziś coraz częściej używamy komputerowej klawiatury do tworzenia tekstów pisanych. Warto jednak pielęgnować stare zwyczaje, warto własnoręcznie pisać, pochylać się nad kartką i czasem nie pozwolić „wejść nowoczesności w nasze życie”. Jury konkursu w składzie:  p.Ilona Kurdelska – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki   w Kcyni,  p. Justyna Makarewicz – pracownik Referatu Edukacji Promocji Sportu i Kultury UM w  Kcyni, p. Barbara Wojciechowska – pracownik  Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, filia w Chwaliszewie, p. Marzena Wessołowska –  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy, polonista, p. Beata Pater – polonista, opiekun Biblioteki Szkolnej Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Zuzanna Dziewieczyńska SP Kcynia

II miejsce – Zofia Kwiatkowska SP Kcynia, Julia Pozorska SP Laskownica

III miejsce – Wiktor Duliba SP Kcynia

Wyróżnienie: Olaf Jagodziński SP Palmierowo, Wiktoria Zagórska SP Rozstrzębowo, Sandra StaneckaSP Sipiory, Antonina Kluczyńska SP Kcynia, Emilia Pozorska SP Laskownica.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień poprzedziła inscenizacja ,, Świezianki” A.Mickiewicza w wykonaniu uczniów kl.VII. Organizator serdecznie dziekuje za ufundowanie nagród pani Dyrektor Marzenie Wessołowskiej, Urzędowi Miejskiemu w Kcyni oraz Starostwu Powiatowemu w Nakle nad Notecią z panem Tomaszem Miłowskim na czele, ponadto podziękowania kieruję do p. Roberta Koniec, p. Krystiana Wojtalewicza i p. Agnieszki Poznańskiej za nieocenioną pomoc w przygotowaniach uroczystości.

materiał: SP Laskownica

--> wstecz