Środa, 08 maja 2024 r. Imieniny Kornela, Lizy, Stanisława

Gniezno CUP 2020 dla MLUKS Orlik Kcynia

Dziś szczypiornistki naszego Klubu rywalizowały na turnieju Gnieźnie. Naszym zawodniczkom przyszło rywalizować z APR Gniezno 30-3, Panterami Dopiewo 8-13, APR Gladioator Oborniki 13-8. W meczu półfinałowym wygraliśmy ze zwycięzcą grupy A Bukovia Buk 12-8.
W wielkim finale nasze dziewczyny rywalizowały z UKS Pantery Dopiewo. Mecz od początku należał do rywalek. Na 8 minut przed końcem przegrywaliśmy 3-7. Jednak od tego momentu coś zaskoczyło w naszej grze i doprowadziliśmy do remisu 8-8, mając na sam koniec dwie piłki meczowe. W doliczonym czasie zwyciężał zespół, który zdobędzie złotą bramkę. Gra trwała prawie 5 minut… Oba zespoły świetnie broniły. Jednak to nasze szczypiornistki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły
To był niesamowity finał. Już po raz drugi rocznik 2008 i młodsi wygrywa turniej w Gnieźnie, po raz drugi z Dopiewem i po raz drugi jedną bramką wcześniej przegrywając mecz grupowy.
Wielkie brawa dla dziewcząt oraz dla trenerów Natalii Grzegorek i Bartka Łyszczarza.
Iga Wiśniewska została wybrana najlepszą zawodniczką Gniezno CUP 2020 Martyna Ciesielska została wybrana jako wyróżniająca się zawodniczka w naszym zespole
Skład: Martyna Ciesielska (br), Iga Wiśniewska (15), Maria Sobczak (23), Martyna Branicka (7), Daria Hallas (12), Weronika Hallas (11), Marta Węglicka (3), Eliza Chudzik (1), Marcelina Borowska (1). Trenerzy Natalia Grzegorek i Bartek Łyszczarz.