Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Posadzili dąb dla przyszłych pokoleń

Wpisując się w szczytną akcję ” Sadzimy drzewa dla przyszłych pokoleń”  z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szubińskie Koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w dniu 7 października 2018 roku dokonało uroczystego posadzenia dębu. Inicjatorem przedsięwzięcia był znany z historycznej pasji, zbieracz patriotycznych pamiątek, ostatni Szef Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Szubinie podinsp. Piotr Fiałkowski.
Drzewo posadzono na terenie zespołu dworsko-parkowego w Suchoręczu gm. Kcynia, z udziałem wielu emerytów policyjnych, którzy pełniąc wysokie funkcje współtworzyli historię formacji policyjnej na terenie naszego województwa. Były oficjalne przemówienia i osobiste wspomnienia uczestników. Uroczystości towarzyszyła okolicznościowa wystawa historycznych zdjęć i pamiątek ze zbiorów Piotra Fiałkowskiego i Henryka Grobelnego.
Lokalizację dębu i pamiątkowego kamienia wybrano nie przypadkowo. Dwory w historii Polski zawsze były ostoją patriotyzmu i tradycji narodowej. Odrestaurowany zespół dworsko-parkowy w Suchoręczu jest miejscem w którym kultywowane są te tradycje, a jego właściciele Halina i Henryk Grobelni z pewnością otoczą pamiątkowe drzewo należną opieką i szacunkiem.
tekst i fot. Robert Koniec

 

--> wstecz