Sobota, 25 września 2021 r. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

GS „SAMOPOMOC CHŁOPSKA” w Kcyni uczestniczyła w obchodach EUROPEJSKICH DNIACH DZIEDZICTWA 2021

W dniu 11.09.2021 Gminna Spółdzielnia „SAMOPOMOC CHŁOPSKA”  w Kcyni  uczestniczyła  w obchodach  EUROPEJSKICH DNIACH DZIEDZICTWA 2021 w Kruszwicy zorganizowanych między innymi przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu i Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych produktów  zarówno z branży masarskiej jak i piekarniczej. Nasze wyroby wyróżniają się  z uwagi na wyjątkowy smak  i aromat. Jako producent  stawiamy przede wszystkim  na wysoką jakość składników użytych do ich  produkcji, jak również korzystamy ze sprawdzonych i ulepszanych przez wiele lat receptur. Ponadto do produkcji naszych wyrobów używamy mięsa pochodzącego od lokalnych rolników. Niewątpliwe to połączenie daje nam możliwość uzyskania produktu który jest doceniany na rynku i to nie tylko lokalnym. Smak wyrobów i ich jakość została również doceniona i zauważona w trakcie tegorocznej edycji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 .

Warto podkreślić , że także produkty piekarnicze i ciastkarskie powstają w oparciu o technologie sięgającą aż do tradycji staropolskich. Ważne jest, że w procesie produkcji np. chleba żytniego czy też  pszenno-żytniego stosujemy tradycyjny zakwas. Wpływ na jakość o smak ma na pewno również fakt, że nie stosujemy skróconych technologii przemysłowych, a naszym celem jest produkcja wyrobów pełnowartościowych i zdrowych. To właśnie dzięki zastosowaniu tradycyjnych metod udaje się nam to uzyskać, a dodatkowym atutem jest brak stosowania barwników i konserwantów.

Nasze wyroby zaprezentowane  w trakcie obchodów EUROPEJSKICH DNIACH DZIEDZICTWA 2021 w Kruszwicy  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród uczestników imprezy .

materiał. GS Kcynia

--> wstecz