Wtorek, 23 lipca 2019 r. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Impreza plenerowa dla Polskiego Związku Głuchych z Bydgoszczy

8 września na terenie OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku miała miejsce  impreza plenerowa dla Polskiego Związku Głuchych z Bydgoszczy. Licznie przybyła grupa cichych gości, którą z inicjatywy Pani Maji Łyszczarz udało się w ramach porozumienia oderwać od miejskich obowiązków i zgiełku została przywitana przez komendanta Krzysztofa Napieralskiego i z marszu skierowana na zajęcia terenowe oraz szkoleniowe prowadzone pod czujnym okiem instruktorów jednostki.   Uczestnicy zajęć mieli doskonałą okazję do zapoznania się z podstawami pierweszej pomocy przedmedycznej,  podstaw strzelectwa, wykonania strzelań z broni sportowej, zapoznania się z wystawą sprzętu historycznego, któru znajduje się w zasobach Pałuckiego Muzeum Techniki Wojskowej i Uzbrojenia.  Nie zabrakło również integracji przy ognisku i pieczonych kiełbaskach   a najlepsi strzelcy zostali udekorowani medalami jednostki. Na pożegnanie  komendant OSP JRS Kowalewko, Krzysztof Napieralski stwierdził, że jest to skuteczna, najlepiej zorganizowana i zdyscyplinowana grupa uczestników, która z całą pewnością ostatnio gościła na zajęciach jednostki.

Tego samego dnia na strzelnicy w Kowalewku odbyła się XI runda strzelecka i jak co tydzień  po raz kolejny spotkali się zawodnicy oraz i sympatycy strzelectwa. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji najlepsze wyniki w XI rundzie strzeleckiej kolejno uzyskali: Paweł Stałowski,  Krzysztof Napieralski, Sebastian Pochylski, Łukasz Faltyński,  Leszek Kanicki.

Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania tego pięknego sportu w każdą sobotę od godziny 10:00  – jak zwykle wstęp na teren strzelnicy bezpłatny.

Pragniemy również poinformować i zaprosić wszystkich chętnych do wzięcia udziału w otwartych zawodach strzeleckich z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski o puchar komendanta OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego im.27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Kowalewku.

22 września o godzinie 10 na strzelnicy w Kowalewku rozegrane zostaną następujące konkurencje sportowe: pistolet 9mm 10 strzałów ocenianych na 25m oraz karabin 7,62mm „kałach” 10 strzałów ocenianych na 100m. Zawody wpisane do kalendarza PZSS. Organizator zapewnia dla osób nieposiadających broni – broń i amunicję, bezpłatny dostęp do biesiadnika, sprzętu do pieczenia kiełbasek, ognisko oraz dobrą zabawę. Start 22.09.2018 godzina 10:00.

www.jrs-kowalewko.pl

--> wstecz