Piątek, 22 listopada 2019 r. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Internet – pogromca telewizji i gazet?

Żyjemy w globalnej wiosce – dużą rolę w tym zjawisku odegrał internet, który przez lata stał się niemal głównym środkiem komunikacji i pozyskiwania informacji. Niemal każdy jest obecnie posiadaczem urządzenia, które jest w stanie połączyć się z siecią. W prawie każdym mieszkaniu jest też komputer, który służy do nauki, pracy i nierzadko jest centrum rozrywki. Dzięki sieci zagramy w gry, obejrzymy film i skontaktujemy się z najbliższymi. Jak więc widać, oferuje on znacznie więcej niż klasyczne media.
Co znajdziemy w internecie?
Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Internet jest obecnie jedną z największych baz danych i informacji, jaką kiedykolwiek dysponował człowiek. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z potencjału, który tkwi w sieci. Za pośrednictwem internetu znajdziemy pracę, podniesiemy swoje kwalifikacje, obejrzymy ulubiony serial, posłuchamy muzyki i pokonwersujemy ze znajomymi. To tylko nieliczne funkcje, z których korzysta znacząca część internautów. Oddzielną grupę stanowią gracze – wykorzystują oni połączenie z siecią do trybu gry wieloosobowej, w której mogą mierzyć się i współpracować z graczami z całego świata. Tak szerokie zastosowania i możliwości sieci mają jednak swoją ciemną stronę. Już teraz coraz częściej mówi się o uzależnieniu od sieci i jego destruktywnym wpływie na życie użytkowników. Nie zmienia to jednak faktu, że używany rozsądnie, internet jest jednym z najważniejszych wynalazków współczesnego świata.
Artykuły, wydarzenia i aktualności
Celowo pominiętą wcześniej funkcją internetu jest jego rola w przekazywaniu informacji. To właśnie z sieci najczęściej dowiadujemy się o najnowszych wydarzeniach z kraju i świata. Funkcjonują tysiące serwisów, które na bieżąco dostarczają aktualności. Popularnością cieszą się też strony, dzięki którym kibicie i fani sportu mogą na żywo śledzić relacje i wyniki spotkań i wydarzeń. Oddzielną kategorią w internecie są artykuły – podzielone na dziesiątki kategorii sprawiają, że każdy ma szansę odnaleźć interesującą go tematykę. Bardzo często poruszają one różne kwestie – użytkownik ma dzięki temu wygodny dostęp do treści z poziomu jednego serwisu. Znacząco ułatwia to korzystanie z niego, zwłaszcza internautom, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w wirtualnym świecie. Siedząc wygodnie w fotelu mają oni okazję zapoznać się z artykułami sportowymi, biznesowymi, rozrywkowymi czy dotyczącymi pielęgnacji ogrodu. Oczywiście nie są to wszystkie kategorie, które znajdziemy w sieci. Jaką rolę spełniają serwisy internetowe? Są przede wszystkim świetnym źródłem informacji i rozrywki, które wciąga na długie godziny. Jak działa i co oferuje taki serwis? Przekonaj się i sprawdź tutaj.

Materiał sponsorowany.

--> wstecz