Środa, 23 maja 2018 r. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Interwencja policji na placu budowy ronda

O tym, że prace przy budowie ronda w Kcyni nie idą w dobrym tempie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. O tym, że zima nie pozwoli kontynuować prac tez raczej nie musimy nikogo uświadamiać. Wiemy także, że prac ziemnych raczej nie widać i są one czasochłonne i wszyscy musimy się uzbroić w cierpliwość. Czasami bywają momenty trudne i powodujące niezadowolenie mieszkańców Kcyni, którzy muszą codziennie pokonywać ten poligon w drodze do swoich domów. I właśnie, bywają chwile, w których brakuje cierpliwości, zrozumienia ze strony pracowników, że my w tym całym bałaganie musimy normalnie funkcjonować.

Do naszej redakcji przyszedł list mieszkanki domu przy ul. Nowej 1. Od kilku tygodni życie mieszkańcom utrudnia często zablokowany, albo rozkopany wjazd na ich posesję. Oczywiście wszyscy rozumieją, że w ciągu dnia prace trzeba wykonać, ale często nie działa to w druga stronę, bo firma wykonująca prace ziemne nie informowała mieszkańców, że w konkretnym dniu wjazd będzie rozkopany. Juz kilka razy byłem świadkiem i proszony o interwencję w sprawie zablokowanego wjazdu na posesję ze względu na prowadzone prace ziemne.

Były już przypadki, że mieszkańcy starego ośrodka zdrowia swoje auta zostawiali na noc przy nowym ośrodku zdrowia, ale zdarzyło się, że auta były uszkodzone.

We wtorek zostaliśmy poproszeni o pomoc i interwencję.

W czasie prowadzonych prac pomiędzy jednym, a właściwie dwoma pracownikami podwykonawcy, a mieszkankami ul. Nowej 1 doszło do konfliktu, który od wyzwisk przerodził się w czyn fizyczny. Jak pisze nasza czytelniczka konflikt zaczął się podczas wyjazdu z posesji, gdzie zdaniem mieszkanki Kcyni pracownicy zachowywali się bardzo niegrzecznie wobec niej i jej koleżanki.

Padły ostre słowa, wyzwiska i jeden z pracowników dokonał czynu fizycznego. Dostaliśmy drastyczny film, na którym nagrane są wulgaryzmy kierowane pod adresem mieszkanki kamienicy. Film nie nadaje się do publikacji. Niestety nie udało nam się porozmawiać z kierownikiem firmy wykonującej prace ziemne. Panie wezwały policję, która podjęła interwencję w tej sprawie, a INFO skierowało zapytanie do oficera prasowego policji.

Odpowiadając na Pana pytanie informuję, iż w dniu  09.01.17r. na ul. Nowej w Kcyni, policjanci z miejscowego komisariat podejmowali interwencję w związku z nieporozumieniem do jakiego doszło pomiędzy   mężczyzną wykonującym prace przy budowie kcyńskiego ronda, a mieszkanką Kcyni. Pomiędzy wymienionymi doszło do wymiany zdań oraz wzajemnych naruszeń nietykalności. Strony zostały  pouczone o uprawnieniach. Przy okazji okazało się, że  jeden z pracowników zatrudnionych przy budowie ronda, a biorących udział w przedmiotowej interwencji miał w organizmie nieco ponad promil alkoholu, za co niebawem odpowie.- poinformowała naszą redakcję mł. asp. Justyna Andrzejewska- Oficer prasowy KPP  Nakło nad Notecią

Wczoraj na posesji przy ulicy Nowej 1 pojawiły się kartki z informacją o planowanych pracach ziemnych przy wjeździe do posesji.

tekst i fot. Robert Koniec

 

 

 

--> wstecz