Środa, 27 maja 2020 r. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Istotne, estetyczno-praktyczne zmiany na korcie tenisowym w Kcyni

Dokładnie tydzień trwały kolejne prace zmierzające do poprawy funkcjonalności i estetyki obiektu przy ulicy Poznańskiej. Tym razem w ramach prac społecznych na zasadzie wolontariatu członkowie Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz kort” w Kcyni. Dokonali oni montażu obrzeży wzdłuż ogrodzenia kortu od strony boiska. Następnie ułożyli ponad 80 m2 kostki polbrukowej pod plac, który to docelowo pełnić będzie funkcję podłoża pod kontener socjalno-sanitarny.

Jako prezes Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” jestem ogromnie wdzięczny wszystkim osobom, które to swoim zaangażowaniem i pracą społeczną przyczyniły się do zrealizowania kolejnego zadania.

Zadanie to mogło być zrealizowane w oparciu o środki finansowe pochodzące z dotacji przyznanej prze Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

 

Jakie plany ma stowarzyszenie na przyszłość…

Marzy nam się w pierwszej kolejności zakup kontenera socjalno-sanitarnego, który rozwiązałby ogromne problemy związane z brakiem szatni, toalet, czy magazynu do przechowywania sprzętu konserwującego kort i wyposażenia kortu. Następne działanie to wykonanie projektu i elektryfikacja kortu tenisowego. Czy jest to realne do wykonania?

Myślę, że tak przy dobrej woli i bardzo dobrej jak dotychczas współpracy z radnymi miejskimi i panem Burmistrzem Kcyni Markiem Szarugą.

Warty podkreślenia jest fakt, że realizujemy innowacyjny, pionierski projekt w naszej gminie ukierunkowany na szkolenie z zakresu nauki gry w tenisa ziemnego dzieci. Aktualnie w „przedszkolu i szkółce tenisowej” trenuje 24 adeptów w czterech grupach.

W tym miejscu chciałby złożyć serdeczne podziękowania Radzie Miejskiej w Kcyni panu Burmistrzowi Markowi Szarudze a w szczególności Zarządowi Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią na czele ze Starostą panem Tadeuszem Sobolem i Wicestarostą panem Tomaszem Miłowskim za dotychczasową, kilkuletnią jak się okazuje owocną współpracę.

 

Maciej Krzyżanowski

Prezes KST „Nasz Kort” w Kcyni

--> wstecz