Czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

IV miejsce w Ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej „LEADER TECH Handball Cup 2017”

W minioną sobotę 22 kwietnia szczypiornistki MLUKS Orlik Kcynia wzięły udział w turnieju piłki ręcznej „LEADER TECH Handball Cup 2017”, który rozegrano w Choceniu koło Włocławka. W turnieju wzięło udział 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy zespoły. Nasz zespół grał w grupie B z UKS Jaktorów (Mazowiecki ZPR), Jutrzenka Płock (Mazowiecki ZPR). W grupie A grały JUNAK Włocławek (KPWZPR), Trops Poddębice (Łódzki ZPR), UKS Dąbrowa Chełmińska (KPWZPR).

W pierwszym spotkaniu nasze dziewczyny zagrały z drużyną z Płocka. Od samego początku uzyskaliśmy przewagę i do przerwy prowadziliśmy 8-3. Druga połowa mogła podobać się. Szybka gra z obu stron, duża liczba bramek i bardzo zacięta końcówka, którą lepiej rozegrały nasze szczypiornistki wygrywając ostatecznie 16-15. W drugim swoim spotkaniu piłkarki Orlika zmierzyły się z UKS Jaktorów. Początek należał do nas, jednak szybko rywalki doszły do głosu i pokazując bardzo dobrą, szybką i kombinacyjną grę wyraźnie pokonały nasz zespół 21-4. Ostateczne rozstrzygniecie przyniósł ostatni mecz w którym Płock przegrał z Jaktorowem 13-28. Nasz zespół zajął 2 miejsce w grupie i grał o 3 miejsce w turnieju. Rywalem była drużyna UKS Dąbrowa Chełmińska. Mecz był bardzo zacięty, długo utrzymywał się remis. Do przerwy prowadziły rywalki 5-3. Druga połowa to dobra postawa naszego zespołu, który doprowadził do remisu. Wtedy niestety nasz zespół stracił skuteczność i ostatecznie przegrał 8-5 zajmując ostatecznie 4 miejsce. W finale Junak Włocławek pokonał drużynę UKS Jaktorów 18-13.

Drużyna MLUKS Orlik Kcynia wystąpiła w składzie: Amelia Wełnicka, Natalia Kramer, Julia Zwolak, Kinga Chełminiak, Marta Wilczyńska, Daria Walentowska, Kinga Wiśniewska, Martyna Popielarz, Kinga Górecka, Emilia Łyszczarz, Patrycja Kwiatkowska, Maja Michalska, Martyna Śliwińska. Trener: Bartosz Łyszczarz.

MLUKS Orlik Kcynia składa podziękowania prezesowi Banku Spółdzielczego w Kcynip. Piotrowi Niedbalskiemu oraz p. Annie Borkowskiej przewodniczącej GKPiRPA w Kcyni, za współfinansowanie wyjazdu naszych zawodniczek.

Sekcja piłki ręcznej MLUKS ORLIK Kcynia realizowana jest w ramach konkursu „Rozwój sportu na terenie gminy Kcyniaw roku 2017”.

tekst i zdjęcia: B. Łyszczarz/ MLUKS Orlik Kcynia